۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۰
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83360435
۰ نفر
امام جمعه بیرجند: عربده کشی استکبار نشانه رسوایی است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عربده کشی استکبار جهانی نشانه افول ورسوایی است نه قدرت گفت: دیر یا زود تومار استکبار جهانی جمع خواهد شد و قرن ۲۱ زمان بازگشت انسان به دیانت الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار با رئیس و اعضای شورای عالی بسیج اساتید استان افزود: اکنون که دشمن ماهیت خود را نشان داده است اساتید بسیجی باید این موضوع را تبیین کرده و همراه با جوانان مقاومت کنند تا دشمن را شکست بدهیم.

وی بیان کرد: زمانی دوری از دانش انسان را به مذلت کشاند اما امروز خطراتی که از علم حاصل شده به مراتب بدتر از جهل و نادانی است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امروز چون به علم جهت داده نشده لذا علم بسیار خطرناک شده است اظهار داشت: علم با تمام جایگاهی که در فطرت و صحنه میدانی دارد در صورتی می تواند جایگاه مطلوب را به دست آورد که به آن جهت داده شود وگرنه علم به تنهایی زهر خطرناکی است.

وی عنوان کرد: نقشه راهی که انسان باید طی کند به صورت استعداد در ماکت فطرت ترسیم شده است و تداوم آن در باز شدن این استعداد در زندگی دنیایی به کمالات مربوط به این عالم می‌انجامد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: این هر دو نتیجه نهایی آن به عنوان معدل میزان کمالی است که در عالم دیگر خود را نشان می دهد.

وی یادآور شد: حس کنجکاوی مربوط به ترسیم نقشه علم است که در دنیا و آخرت خود را نشان می دهد لذا بشر به گونه ای خلق شده است که به کسب علم نیاز دارد و همه چیز را باید از این راه به دست بیاورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تمام عالم را پیچ و مهره علم و دانش توصیف کرد و گفت: دانستن نیاز اولیه انسان است و بر اساس روایات قدرت در دست کسی است که علم دارد.

وی تاکید کرد: دشمن همواره سعی می کند ما را از نظر علمی در درجه صفر نگه دارد تا قدرت خود را حفظ کند.

امام جمعه بیرجند افزود: همواره حس پرستش و عبودت در انسان وجود دارد و نمی توان از پرستش شانه خالی کرد چون در فطرت انسان است اما می توان از پرستش حق سر باز زد که نتیجه آن را در دنیا می بینید.

وی اظهار داشت: اگر پرستش حق صورت می گرفت و به علم، جهت می داد همه آن عبادت می شد، چون همه علوم دینی است یعنی دین حق به همه علوم جهت می‌دهد و در چارچوب مفید بودن، آن را در اختیار بشر قرار می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه حس پرستش همراه با علم، بشر را از خرافه پرستی نجات می دهد عنوان کرد: حس کنجکاوی در حس دینی باید به عنوان مکمل کامل شود.

وی ذکر کرد: اگر حس پرستش همراه با جهل باشد همان بت پرستی می شود، اما بدترین بت پرستی هم پرستش طاغوت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زیبایی علم و پرستش در اخلاق انسانی است تصریح کرد: طاغوت با هر آنچه موجب ساختن انسان در مسیر و سلوک است مخالفت می کند چون انسان اخلاقی هرگز جهل، باطل و طاغوت را نمی پذیرد.

وی ادامه داد: اما اگر طاغوت بتواند شخصیت انسان را از او بگیرند و برای خود بنده و نوکر بسازند از وی گاو شیرده یا گوش دراز خدمت رسان درست می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: سرمایه اصلی ما فطرت در دین است و شکوه و عظمت همه آنان در حس زیباجویی خلاصه می شود بنابراین آنچه به همه چیز زیبایی می بخشد نور خدایی است.

وی یادآور شد: یک کودک در مسایل ابتدایی از رنگ ها که موجب زیبایی می شود لذت می برد و این تنها استارت حس زیباجویی است.

امام جمعه بیرجند افزود: در جهان مادی زیبایی ها را در رنگ ها می بینیم اما زیبایی ها مال چیست، اگر زیبایی ها از جمله نقاشی ها و سایر در بی رنگی (سیاه) قرار بگیرند غیر از سیاهی چیزی دیده نمی شود و آیا باز هم زیباست.

وی خطاب به اساتید بسیجی تاکید کرد: مبدا همه کمالات و زیبایی ها فقط یک نکته است لذا از پا ننشینید و در مقابل سحر ساحرین کم نیاورید چون عصای موسی دست شماست.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تاکید کرد: پیش از اینکه بخواهیم با هنر، قلم و بیان دشمن را رسوا کنیم خودش ماهیت خود را رو کرده و خود را رسوا می کند و این بشر را بر نخواهد تابید.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط