در فضای مجازی به دشمنان میدان ندهیم 

بندرعباس- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با توجه به افزایش آگاهی و تقویت زیرساخت ها گفت: در حوزه فضای مجازی و سایبری میدان را به دشمنان واگذار نکنیم بلکه خطرات و تهدیدات احتمالی دشمنان را از این طریق به موقع رصد و مدیریت کنیم.


عباس میرزاد روز چهارشنبه در نشست پدافند غیرعامل استان افزود: دشمن از طریق فضای مجازی بدنبال جنگ اطلاعاتی، تروریسم سایبری و ابتذال کشاندن جامعه و تحمیل تهدیدات امنیتی علیه کشور است که که باید در حوزه پیشگیری و مقابله با این تهدید به درستی و با درایت ورود کرد.
وی بیان داشت: تهدیدات فضای مجازی از گستردگی و تنوع بسیاری برخوردار است که برای مقابله با این تهدیدات احتمالی نیاز به اشرافیت کامل از این فضا است.
این مسوول یادآورشد: به روز بودن و افزایش آگاهی نسبت به خطرات فضای مجازی در حوزه‌های مختلف بهترین راهکار برای مقابله با تهدیدات احتمالی این فضای مهم که بخش مهمی از جامعه درگیر آن هستند، می باشد.
میرزاد گفت: علاوه بر بروز رسانی تجهیزات مورد نیاز برای رصد فضای مجازی و سایبری، باید دانش خود را نیز نسبت به این فضا ارتقاء دهیم تا بتوانیم با هر گونه تهدید احتمالی آن مقابله کنیم.
وی ادامه داد: برای کاهش هزینه های فضای مجازی باید ضمن مدیریت این فضا، بر آن اشراف کاملی در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد تا بتوان نقشه های شوم دشمنان علیه کشور که از این طریق دنبال می گردد، خنثی نمود.
۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =