۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83360408
۰ نفر

برچسب‌ها

تنها سالن ورزشی شهر میامی فرسوده است

شاهرود - ایرنا - جمعی از ورزشکاران میامی با اعلام این که تنها سالن ورزشی این شهر از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، اعلام کردند: این سالن از مدتی پیش بسته شده و مکان مناسبی برای فعالیت های ورزشی وجود ندارد.

تنها سالن ورزشی یمامی با نام «مولا علی (ع)» زیر نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان میامی فعالیت می‌کرد.

به گفته ورزشکاران میامی، تعمیر و ترمیم نکردن این سالن و نیز گذر زمان و شرایط جوی هرروزه این سالن را با تخریب بیشتری روبرو کرده، خرابی‌ها به حدی افزایش یافته که نمای این سالن ورزشی را دگرگون نموده است.
محمد نوروزی یکی از ورزشکاران میامی در این باره به ایرنا گفت: پیش از این در این مکان مسابقه‌های گوناگون ورزشی و همچنین آئین‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شد، به دلیل ضعف در نگهداری این مکان ورزشی تأسیسات گران قیمت سرمایشی و گرمایشی آن نیز در حال مستهلک شدن است.
علی رحیمی، دیگر ورزشکار میامی هم ضعف مدیریت مکان‌های ورزشی را مهمترین مشکل اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه این سالن یکی از شلوغ ترین مکان‌های ورزشی میامی بود و بسیاری از ورزشکاران از آن خاطرات زیادی دارند، گفت: باید با مدیریت صحیح همچون گذشته برای مسابقات مختلف ورزشی آماده شود.
عبدالحسین نهاوندی، از پیشکسوتان ورزش میامی نیز ساخت سالن‌های ورزشی بزرگ را نیاز جوانان دانست و به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون چند سالن ورزشی دیگر در نقاط مختلف شهرستان حال ساخت است، ضرورت دارد این مکان نیز تعمیر و بار دیگر قابل استفاده شود.

وی، به تخریب روزافزون این سالن بدون استفاده اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تخریب بیشتر تدابیری مانند واگذاری آن به تیم‌های مختلف ورزشی که اکنون محل تمرین ندارند، اندیشیده شود.
سیدرضا موسوی، عضو شورای اسلامی شهر میامی با اشاره به اینکه امکانات ورزشی در میامی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، گفت: در رشته‌های ورزشی مانندووشو، کشتی و برخی رشته‌های دیگر امکانات لازم فراهم نیست.
وی، سالن مولا علی (ع) را از سالن‌های مناسب برای برگزاری مسابقات استانی و ملی دربرخی رشته‌های ورزشی دانست و تصریح کرد: تعمیر و بازسازی این سالن ضروری است.
نوید ظفری، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میامی در گفت و گو با ایرنا افزود: پارسال برای تعویض کف پوش سالن مولا علی (ع) پیش بینی اعتبار شد، اما از آنجا که ۷۰ درصد اعتبارات تحقق یافت، بنا بر این سالن روستای رضوان و جودانه تعمیر شد.
وی با اشاره به اینکه سالن مولا علی (ع) حدود ۲ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی نیاز دارد، تصریح کرد: امسال پیش بینی اعتبار تعمیر و تعویض کف پوش سالن برای تصویب در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح شده است.
سالن ورزشی مولا علی (ع) سال ۸۴ افتتاح و بسیاری از مسابقات استانی، شهرستانی و برخی مسابقات انتخابی تیم ملی از جمله کشتی آلیش در این مجموعه برگزار شد، سالن کشتی، زمین چمن، استخر، تأمین تجهیزات ورزشی در رشته‌های مختلف از مهمترین خواسته‌های ورزشکاران شهرستان میامی است.
برخی ورزشکاران شهرستان میامی در کشتی آلیش، رشته‌های رزمی در سطح بین المللی، ملی و استانی رتبه‌های برتر کسب کرده‌اند.
شهرستان میامی با جمعیتی بیش از ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان واقع می‌باشد.

/‏۶۱۶۷/‏۷۳۵۷/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط