۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۷
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83360394
۰ نفر

برچسب‌ها

چادرملوی اردکان برای هفت هزار نفر شغل ایجاد کرده است

یزد - ایرنا - مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: بیش از سه هزار نفر در واحدهای تولید گندله و فولاد این مجتمع مشغول کارند که با در نظر گرفتن چهار هزار نفری که در معدن چادرملو به فعالیت مشغولند، کل اشتغال مستقیم ایجاد شده از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکای آن بیش ازهفت هزار نفر است.

محمود مصری نژاد روز چهارشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از کارخانه گندله سازی و فولادسازی چادرملو در اردکان افزود: ظرفیت اسمی کارخانه گندله سازی چادرملو در شهرستان اردکان، ۳.۴ میلیون تن است که سال گذشته ۳.۷ میلیون تن گندله در این مجتمع تولید شد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید گندله این مجتمع به چهار میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: علاوه بر این کارخانه، سه واحد آهن اسفنجی، ارفع به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن، غدیر ایرانیان به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن و چادرملو به ظرفیت ۱.۶ میلیون تن مشغول فعالیت هستند که سالانه حداقل ۳.۲ میلیون تن آهن اسفنجی را به تولید می‌رسانند.

مصری نژاد تصریح کرد: در کنار واحدهای ذکر شده یک واحد تولید شمش فولاد به ظرفیت ۱.۸ میلیون تن در سال مشغول فعالیت است که بر اساس نیاز مشتریان اقدام به تولید انواع شمش فولادی می‌کند.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: میزان تولید شمش فولاد در سال گذشته ۸۴۰ هزار تن بوده که ۳۰ هزار تن آن صادر شده است؛ اما برنامه‌ای که برای صادرات در سال جاری در نظر گرفته شده معادل ۸۰ هزار تن است.

مصری نژاد خبر از احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در این مجتمع داد و افزود: این نیروگاه در تأمین برق شبکه سراسری کشور نقش بسزایی داشته و باعث درامدزایی برای چادرملو نیز شده است..

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو خاطر نشان کرد: از دیگر اقدامات چادرملو مشارکت در طرح احداث یک تصفیه خانه (آب شیرین کن) در بندرعباس به همراه کارخانه‌های صنعتی گل گهر و مس سرچشمه است که قابلیت دارد در هر ثانیه چهار هزار لیتر آب را شیرین کند.
این تصفیه خانه آب تصفیه شده را از بندر عباس به گل گهر سیرجان، از سیرجان به مس سرچشمه در کرمان و از کرمان به مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد منتقل می‌کند. در واقع چادرملو در این طرح در دورترین منطقه واقع شده و امید است تا پایان سال جاری در گل گهر و تا سال ۱۳۹۹ در چادرملو به بهره برداری برسد.
پیش بینی شده این تصفیه خانه بتواند در ۳ مسیر مجزا آب رسانی را انجام دهد و آب قابل شرب استان‌های مرکزی ایران را تأمین کند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =