خیران بانک صادرات ۱۵۰ طرح در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب اجرا کردند

قصرشیرین- ایرنا- رئیس ستاد خیران مدرسه ساز بانک صادرات کشور، از اجرای 150 طرح عمرانی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب طی 6 ماه خبر داد.

حمدالله عظیمی ماسوله روز چهارشنبه در آئین بهره برداری از قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت ولیعصر (عج) سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، همچنین از احداث ۱۱۰ طرح عمرانی در شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: در مجموع در این ۶ ماه، ۲۶۰ طرح شامل ۱۵۰ طرح در سرپل ذهاب و ۱۱۰ طرح در ثلاث باباجانی اجرا شده است.

وی اظهار داشت: ستاد خیران مدرسه ساز بانک صادرات از سال گذشته طی چهار مرحله طرح‌ها را در شهرستان‌های زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی افتتاح کرده‌اند.

عظیمی گفت: کار جهادی و انقلابی مدنظر رهبر انقلاب در اجرای این پروژه‌ها نقش مهمی داشت.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد پروژه‌های مناطق زلزله زده با بیش از ۶ میلیارد تومان از سوی خیران بانک صادرات ایران انجام شده که این طرح‌ها شامل واحدهای مسکونی، مدارس و دیگر طرح‌های عمرانی است.

امروز در چهارمین مرحله افتتاح طرح‌های عمرانی خیران بانک صادرات ایران، قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت ولیعصر (عج) سرپل ذهاب و سامانه آبرسانی روستای گنجوره، ۲ باب مدرسه در ثلاث باباجانی به بهره برداری خواهد رسید که از مهمترین پروژه‌های در دست اجرا بوده است.

کارکنان و خیران بانک صادرات ایران پس از زلزله دلخراش ٢١ آبان ماه ۹۶ کرمانشاه با اختصاص بخشی از حقوق و مزایای خود بیشترین حضور در بازسازی مناطق مسکونی و سایر اماکن عمومی شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی را داشته‌اند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶