کهگیلویه و بویراحمد آماده پذیرایی از گردشگران در فصل تابستان است

گچساران - ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه ریزی لازم برای پذیرایی از گردشگران در استان هم زمان با فصل تابستان انجام شده است.

سمان خوش قدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظارت بر یک هزار و ۲۰۰ تخت اقامتی در هتل‌ها و مهمانسراها، ساماندهی پارک‌های اسکان به ویژه در شهرهای یاسوج و سی سخت با هماهنگی شهرداری‌ها از مهمترین اقدامات انجام شده برای پذیرایی بهتر از گردشگران در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و پیش بینی مدارس طرح اسکان از دیگر برنامه ریزی های انجام شده برای پذیرایی مطلوب از گردشگران در تابستان امسال است.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برپایی جشنواره عشایر با شرکت ۱۶ استان کشور به مدت چهار روز در شهر یاسوج از دیگر برنامه ریزی های انجام شده برای رونق گردشگری و معرفی ظرفیت‌های این حوزه در استان است.

خوش قدم ابراز داشت: این جشنواره از روز شانزدهم تیر ماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در کنار این جشنواره نمایشگاه تولیدات صنایع دستی هنرمندان استان و پنج استان جنوبی کشور نیز دایر خواهد شد.

خوش قدم برپایی دوره تورگردانان کشور در یاسوج از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در فصل تابستان است که با شرکت تورگردان هایی از استان‌های مختلف کشور اجرا خواهد شد.

وی توضیح داد: این دوره کوتاه مدت با هدف آشنایی تورگردانان با ظرفیت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برپا می‌شود.

وی همچنین از برنامه ریزی برای برپایی تور رسانه‌های ارتباط جمعی در شهریور ماه در استان خبر داد.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تابستان امسال تلاش می‌شود افزون بر جاذبه‌های شناخته شده، گردشگران با تجربه‌های نو در گردشگری به ویژه در مناطق روستایی و عشایر آشنا شوند.

وی ابراز داشت: بهره گیری از ظرفیت گردشگری برای درآمدزایی در صنایع دستی و غذاهای محلی از دیگر برنامه‌های امسال در حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.

آبشار یاسوج، تنگ مهریان، تنگ تامرادی، دامنه‌های کوه دنا و رود رونه از جمله جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در فصل تابستان است.

حدود یک میلیون و ۱۹۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان در تعطیلات عید فطر امسال دیدن کردند

کهگیلویه وبویراحمد با بیش از ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت بین استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

این استان دارای دو منطقه سردسیری و گرمسیری است.

شهرستان‌های بویراحمد و دنا در منطقه سردسیری قرار گرفته‌اند و شهرستان‌های گچساران، باشت، چرام، کهگیلویه، لنده و بهمئی هم در منطقه گرمسیری واقع شده‌اند.

افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد ۷۵۰ مورد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

۸۱۴۳/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =