۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۳
کد خبر: 83360370
۰ نفر
گونه‌های جدید گندم محصول بیشتری می‌دهند

تهران- ایرنا - محققان دانشگاه کوئینزلند با بررسی سوابق پنج دهه کشت گندم در اروپا، دریافتند گونه‌های جدید گندم در شرایط مختلف محیطی پابه پای گونه‌های قدیمی پیش رفته و حتی بازدهی بیشتری داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ساینس، گندم با تولید جهانی ۷۷۲ میلیون تن، پرمصرف‌ترین غلات جهان محسوب می‌شود. تنها در اروپای غربی میزان تولید این گیاه ۱۴۳ میلیون تن در سال است. اهمیت این گیاه به اندازه‌ای است که اگر یک سال محصول مورد انتظار را ندهد، قحطی و فروپاشی حاصل از آن غیرقابل تصور است.
با این وجود، گفته می‌شود گونه‌های جدید گندم به اندازه‌ای مورد کشت و زرع قرار گرفته‌اند که از لحاظ ژنتیکی دچار ضعف شده، تنوع آن‌ها کاهش یافته و آنچه اکنون به عنوان محصول این نوع گندم‌ها برداشت می‌شود، به استفاده زیاد از کودها و آفت‌کش‌ها وابسته است.
محققان دانشگاه کوئینزلند برای بررسی صحت این ادعا نحوه رشد و میزان مواد معدنی، علف‌کش‌ها و آفت‌کش‌های مورد استفاده برای کشت ۲۰۰ گونه مختلف از گندم‌های متداول در اروپای غربی را در طول یک دوره ۵۰ ساله مورد مطالعه قرار دادند.
در نتیجه این تحقیقات، مشخص شد گونه‌های جدید گندم با مصرف ترکیبات شیمیایی کمتر در مقایسه با گونه‌های قدیمی، محصول بیشتری می‌دهند. همچنین این گونه‌ها دارای تنوع ژنتیکی وسیع‌تری هستند که نه تنها منجر به تولید محصول بیشتر، بلکه مقاومت بالاتر در برابر بیماری‌ها، مصرف بهینه مواد مغذی، فتوسنتز بهینه و کیفیت بالای محصول نیز می‌شود.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Plants منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =