۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83360369
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ واحد تولید سیگار در کشور فعال است

مشهد- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: صنعت دخانیات از قدیمی ترین صنایع ایران است و در حال حاضر ۲۰ واحد تولیدی سیگار فعال در کشور وجود دارد.

عطاء الله معروفخانی روز چهارشنبه در دومین روز کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی در مشهد افزود: میزان تولید سیگار در داخل طی سال ۹۳ ۲۹ میلیارد نخ، در سال ۹۵ ۴۵ میلیارد نخ، در سال ۹۶ ۵۰ میلیارد نخ و پارسال نیز ۴۸ میلیارد نخ بود.

وی اضافه کرد: در دو ماه ابتدایی امسال نیز با رشدی ۳۲ درصدی هشت میلیارد نخ سیگار تولید شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: میزان مصرف سالانه در کشور بین ۵۸ میلیارد تا ۶۵ میلیارد نخ برآورد می‌شود یعنی حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد نخ بین تولید و مصرف سیگار کشور فاصله است لذا باید با افزایش تولید و تأمین بازار، میزان قاچاق دخانی را کاهش داد و برنامه ریزی شده که امسال با افزایش تولید، فاصله بین تولید و تقاضا تا حد ممکن کاهش یابد.

معروفخانی افزود: مقام معظم رهبری همیشه بر مبارزه با پدیده شوم قاچاق که سایه اش بر بحث‌های اقتصادی و سیاسی کشور افتاده است و به تولید ضربه می‌زند تاکید دارند و وظیفه همه دستگاه هاست که در امر مبارزه با قاچاق ورود کنند به ویژه در شرایط فعلی که با تحریم مواجه هستیم هر چه در مبارزه با قاچاق جدی تر وارد شویم کمک بیشتری به رونق تولید داخلی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گام‌های اجرایی شناسه کالا و رهگیری در تمامی شرکتهای تولیدکنننده و واردکننده سیگار و تنباکو عملیاتی شده است و هم اکنون تمامی شرکتها شناسه کالا را گرفته اند.

او اضافه کرد: هم اینک ۱۵۸ عامل توزیع کشوری، دو هزار و ۵۶۳ عامل توزیع استانی و ۴۰ هزار عامل توزیع خرده فروش در کشور در صنعت دخانیات دارای مجوز هستند و می‌کوشیم شاهد توزیع منطقی سیگار و مواد دخانی در سطح کشور باشیم.

کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای دخانی به مدت دو روز با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، جمعی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، پلیس امنیت اقتصادی، گمرک ایران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مشهد برگزار شد.

۷۵۰۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =