۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83360362
۰ نفر
ده زیار ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری مذهبی را دارد

کرمان - ایرنا - دبیر اجرایی نخستین سوگواره ملی تعزیه ده زیار کرمان با تاکید بر اینکه این روستا ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری مذهبی را دارد از مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فعالین این حوزه خواست در جذب گردشگران داخلی و خارجی این مجموعه را یاری کنند.

به گزارش ایرنا، ثارالله انکوتی شبانگاه سه شنبه در هفتمین شب از سوگواره ملی تعزیه ده زیار با اشاره به اینکه در این دوره از سوگواره ۱۲ مجلس تعزیه شبیه خوانی می‌شود افزود: ۱۰ مجلس تعزیه در بخش رقابتی و ۲ مجلس تعزیه در بخش جنبی اجرای عمومی می‌شود.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم استان کرمان و سایر استان‌های کشور برای حضور در سوگواره اظهار داشت: هر شب میزبان تقریباً سه هزار نفر از علاقمندان به هنر آئینی تعزیه در ده زیار هستیم.
عضو شورای اسلامی روستای ده زیار با اشاره به اینکه برگزاری سوگواره تعزیه در روستای ده زیار دست آورد بسیار خوبی برای توسعه روستا داشته است بیان کرد: سال گذشته به همت یکی از خیرین و پیگیری‌های پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی زمین فوتبال آسفالت روستا با اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیون تومان چمن مصنوعی شد.

انکوتی با بیان اینکه آئین تجلیل از برگزیدگان سوگواره یکشنبه ۲ تیر در ده زیار برگزار می‌شود افزود: در این مراسم از تعزیه خوانان برگزیده در بخش رقابتی سوگواره تجلیل خواهد شد.

هفتمین شب از سوگواره ملی تعزیه ده زیار با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداریف فرماندار، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مدیرکل امور روستایی استانداری، مدیر کل روابط عمومی استانداری و مدیرکل شرکت غله استان کرمان و جمعی از معاونان ادارات استان برگزار شد.

۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =