وزیر کشور آلمان: راست های افراطی با قتل یک سیاستمدار زنگ خطر را  به صدا درآوردند

تهران - ایرنا - وزیر کشور آلمان برای نخستین بار از احتمال دست داشتن راست های افراطی در قتل یک سیاستمدار در این کشور خبر داد و تاکید کرد که این یک زنگ خطر و تهدیدی جدی علیه جامعه آزاد آلمان است.

به گزارش دویچه وله آلمان، یک سیاستمدار در آلمان به قتل رسیده و همه شواهد حاکی از این است که این جنایت یک ترور سیاسی توسط راست های افراطی بوده است.

"هورست زیهوفر" وزیر کشور آلمان گفته که "این حمله عیله همه ما است".

وی روز گذشته (سه شنبه) در یک کنفرانس خبری گفت: تحقیقات در این زمینه با این فرض در حال انجام است که قتل یک سیاستمدار در شهر "کاسل" در مرکز آلمان با انگیزه سیاسی انجام شده است.

زیهوفر افزود: بنا بر آنچه می‌دانیم، اکنون باید فرض کنیم که عامل این قتل یک فرد افراطی راستگرا بوده و این جنایت نیز با زمینه و انگیزه‌های سیاسی افراطی انجام شده است.

"والتر لوبکه" از مقامات محلی شهر کاسل که از حامیان سیاست مهاجرتی درهای باز "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان بود اوایل ماه جاری به ضرب گلوله کشته شد.

بنا به گزارشها یک گلوله به سر این سیاستمدار آلمانی اصابت کرده که ظن ترور سیاسی او را تقویت می‌کند.

رسانه‌های آلمان از فردی با نام "اشتفان ای" به عنوان مظنون اصلی این قتل یاد می‌کنند که هوادار راست های افراطی در آلمان است.

دادستان‌های فدرال آلمان روز دوشنبه این هفته رسیدگی به پرونده را در اختیار گرفتند که این نیز نشانه دیگری است که این قتل سیاسی بوده است.

وزیر کشور آلمان روز سه شنبه این ظن و گمان‌ها را تأیید کرد و گفت: حمله افراطیون راستگرا به یک نماینده مهم دولت آلمان زنگ خطری از یک تهدید علیه همه ما است. افراط گرایی راستگرایانه یک مشکل مهم و جدی برای جامعه آزاد ما است.

اگر دادستان‌ها اثبات کنند که این قتل سیاسی بوده، این نخستین مورد جنایت از این نوع علیه یک سیاستمدار صاحب کرسی در آلمان از دهه ۷۰ میلادی تا کنون خواهد بود.

دادستان‌های فدرال در این هفته گفتند که هیچ مدرکی از اینکه فرد مظنون بخشی از یک شبکه راست افراطی است، وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =