۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83360354
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ دوره آموزشی برای شاغلان صنایع کردستان برگزار می شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری آموزش های مهارتی برای بیش از یک هزار و 500 نفر از شاغلان صنایع استان در بیش از ۹۵ دوره آموزشی برگزار می شود.

سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این آموزش‌ها در کارگاه‌های جوار صنایع، صنایع ضمن کار و اصناف استان انجام می‌شود اظهار داشت: در سال گذشته نیز ۹۵ دوره آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای برای ۱ هزار و ۴۶۱ نفر از شاغلان صنایع کردستان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای را در صنایع کردستان فرا گرفتند افزود: تعامل دو جانبه آموزش فنی و حرفه‌ای و صنایع برای توسعه منابع انسانی ضروری است.

احمدی اضافه کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی در صنایع برای توسعه منابع انسانی و یا توسعه منابع بهره‌برداری‌کننده یا استفاده‌کننده از خدمات آن‌ها یک اصل است و اگر صنایع به دنبال توسعه هستند و افقی را برای خود در نظر گرفته‌اند، باید یک بخش عمده از برنامه‌ریزی‌های خود را بر توسعه منابع انسانی متمرکز کنند که تحقق این امر بدون تعامل با آموزش فنی و حرفه‌ای امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در صنایع در راستای بالا بردن کیفیت و بهره وری صنایع در حمایت از تولید ملی صورت می‌گیرد یادآورشد: اگر صنایع به دنبال توسعه خود هستند باید یک بخش عمده از برنامه‌ریزی‌های خود را بر توسعه منابع انسانی قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال، حمایت از تولید داخلی، افزایش سطح مهارت شاغلان، حفظ شغل، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید گفت: یکی از مهمترین رویکردها و سیاست‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری تأکید بر سفارشی کردن آموزش‌ها است به طوری که اعتبارات به سمتی هدایت شود که آموزش‌ها برابر سفارش و نیاز بازار کار انجام شود.

فنی و حرفه‌ای کردستان دارای ۱۶ مرکز چارت سازمانی با ۲۰۸ پست سازمانی ارتقا یافته و ۱۰ بخش آموزشی است که شامل مراکز پادگان‌ها، زندان‌ها، مناطق روستایی، صنایع و صنوف، سیار شهری، سکونتگاه‌های غیر رسمی، جوار دانشگاه، توانخواهان و مهارت آموزی است که در محیط کار واقعی آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شود.

۷۳۴۹ / ‏‬ ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =