بیانیه گام دوم انقلاب  بهترین منشور برای پیشرفت است

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بهترین منشور برای پیشرفت است گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه هفت توصیه داشتند که برای جامعه عمل پوشاندن به آن باید بیش از گذشته فعالیت داشته باشیم.

محمد مهدی دیانی روز چهارشنبه در دیدار رئیس و اعضای شورای عالی بسیج اساتید با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: بسیجیان اگر بخواهند به طرح اعتلای بسیج جامعه عمل بپوشانند باید بیانیه گام دوم انقلاب را مورد توجه ویژه قرار دهند.

وی با تاکید بر شکل گیری دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب در دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: این دبیرخانه باید با هدف تحقق توصیه‌های مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب شکل بگیرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی عنوان کرد: موضوعاتی از قبیل علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و سبک زندگی از توصیه‌ها و مأموریت مهمی است که معظم له در بیانیه گام دوم برای نسل جوان ترسیم کرده‌اند.

وی اظهار داشت: بسیاری از معضلاتی که امروز آحاد جامعه از آن رنج می‌برد بخاطر بی توجهی به پتانسیل‌های داخلی کشور است که می‌توان با استفاده از پتانسیل‌های درونی، نه با برجام و مذاکره با مسئولان آمریکایی این مشکلات را حل کرد.

دیانی ادامه داد: مقام معظم رهبری نشان دادند حتی آمریکا لیاقت ندارد برای او پیام بفرستند چه برسد به مذاکره!

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی اضافه کرد: وجود ۳۶ میلیون نفر نیروی جوان ۱۵ تا ۴۰ سال و ۱۴ میلیون نفر جوان دارای تحصیلات عالی از جمله پتانسیل های کشور است.

وی بیان کرد: همچنین هفت درصد ذخایر معدنی دنیا در ایران وجود دارد این در حالیست که یک درصد جمعیت جهان را داریم و اگر این ذخایر معدنی به درستی مدیریت شود دیگر مشکلی به نام بیکاری نخواهیم داشت.

دیانی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور نیازمند مدیریت منسجم است یادآور شد: با بهره گیری از ۱۵ کشور منطقه که ۶۰۰ میلیون جمعیت دارند می‌توان اقتصاد ایران را از رکود خارج کرد.

وی بیان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مهمترین مأموریت و وظایفی که تمام اساتید دغدغه مند نسبت به انقلاب و نظام اسلامی دارند در حوزه علم و پژوهش، معنویت و اخلاق و حاکم کردن روحیه انقلابی و جهادی در بین دانشگاهیان است.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان اینکه علم بدون اخلاق و معنویت انسان را به کمال و رستگاری نمی‌رساند عنوان کرد: بسیاری از اندیشمندان و علما معنویت و اخلاق نداشتند لذا نظریات آنان برای جامعه مضر است.

وی اظهار داشت: یکی از وظایف اساتید حاکم کردن روحیه انقلابی و جهادی در بین دانشگاهیان و حضور در میادین انقلابی و تحقق بخشیدن به دغدغه معمار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه است.

دیانی با بیان اینکه فرهیختگان بسیجی در این زمینه باید جلودار و طلایه دار باشند ادامه داد: همچنین بایستی به زنجیره علم، فناوری، صنعت و پیشرفت توجه کنیم چرا که این امر موجب اجتماعی سازی و تجاری سازی علم می‌شود و بسیاری از مشکلات نیز از این طریق قابل حل و فصل خواهد بود.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط