۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83360333
۰ نفر

برچسب‌ها

دریا در محدوده جزیره های غربی خلیج فارس تا غرب تنگه هرمز مواج است

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمز گفت: وزش باد به نسبت شدید شمال غربی تا فردا پنجشنبه برروی خلیج فارس سبب مواج شدن دریا در محدوده ی جزایر غربی (کیش و لاوان) تا غرب تنگه هرمز خواهد شد.

مرضیه سی سی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت بیشینه ی سرعت وزش باد در جزیره‌های غربی خلیج فارس تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع موج در این مناطق نیز تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
وی تاکید کرد: شناورهای سبک و صیادی از رفت و آمدهای دریایی به خصوص به سمت مناطق غربی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت شناورهای مسافربری به جزیره کیش نیز صورت گیرد.

کارشناس پیش بینی هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: در محدوده تنگه هرمز به سمت سواحل جاسک نیز وزش باد جنوب شرقی خواهیم داشت که طی امروز (چهارشنبه) افزایش قابل توجهی نخواهد داشت اما از صبح پنجشنبه با وزش باد در دریای عمان سبب مواج شدن دریا در محدوده سواحل جاسک تا شرق تنگه هرمز می‌گردد.
وی توصیه کرد: صیادان در منطقه جاسک و سیریک از رفت و آمدهای دریایی خودداری کنند.
سی سی پور همچنین وضعیت دمایی هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش رطوبت نسبی هوا تا پایان هفته جاری شرایط دمایی افزایشی نخواهد بود و در مناطق ساحلی استان شاهد کاهش ۱ تا ۳ درجه‌ای دما خواهیم بود.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =