۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83360303
۰ نفر

برچسب‌ها

انفجار کپسول «ال پی جی» به مصدومیت ۱۹ نفر در بوکان منجر شد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: انفجار کپسول ال پی جی یک دستگاه خودرو سواری پیکان در یک منزل مسکونی در این شهر به مصدومیت ۱۹ نفر منجر شد.

ظاهر فیضه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این حادثه ساعت ۲۴ و ۳۰ دقیقه شامگاه دیشب در یک منطقه مسکونی واقع در خیابان سیمینه این شهر روی داد که پس از اطلاع از این انفجار مهیب بلافاصله نیروهای امدادی آتش نشانی شماره یک و سه این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه یک دستگاه خودرو سواری پیکان به طور کامل در آتش سوخت و نیمی از منزل مسکونی محل حادثه نیز دچار خسارت شد و به ساختمان‌های مسکونی اطراف منطقه حادثه تا شعاع ۳۰۰ متری نیز خسارت‌هایی وارد شد.

وی اظهار داشت: مجروحان حادثه بیشتر بر اثر ترکش شیشه‌های ساختمان منزل مسکونی خود دچار جراحت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مجروحان این آتش سوزی بیشتر از ۳۵ درصد به بالا دچار سوختگی بدنی شده بودند، اضافه کرد: از مجموع ۱۹ نفر مجروح این حادثه پنج نفر به دلیل شدت جراحات و سوختگی شدید جهت مداواری بیشتر به مراکز درمانی مرکز استان در ارومیه اعزام شدند.

مسؤول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: در این حادثه هشت آتش نشان به مدت ۷۰ دقیقه مشغول مهار آتش و کنترل اوضاع بودند تا از سرایت آتش به دیگر منازل مسکونی همجوار جلوگیری کنند.

وی گفت: شدت انفجار به حدی بود که برخی از پنجره‌های منازل مسکونی اطراف محال حادثه از جا کنده شده و تمامی شیشه‌های آنها خرد شده بود.

فیضه در خصوص علت حادثه بیان کرد: علت وقوع آتش سوزی و انفجار کپسول ال پی جی این خودرو هم اکنون توسط کارشناسان در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا این حادثه نخستین حادثه از این دست است که در حدود ۱۰ سال گذشته در این ابعاد در بوکان به وقوع می‌پیوندد؛ بر اثر صدای مهیب ناشی از این انفجار شمار زیادی از ساکنان این شهر دچار واهمه شده بودند.

بوکان در جنوب آذربایجان غربی و ۱۸۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =