۵۰ واحد تولیدی راکد کردستان به چرخه تولید بازگردانده می شود

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ۱۵۰ واحد تولیدی راکد استان ۵۰ واحد توجیه اقتصادی دارند و برنامه داریم تا پایان سال آنها را به چرخه تولید بازگردانیم.

محمد دره وزمی روز چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه‌های سازمان راه اندازی مجدد واحدهای راکد دارای توجیه اقتصادی است اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۰ واحد راکد در این استان وجود دارد که بر اساس بررسی‌های انجام شده ۵۰ واحد قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند.

وی اضافه کرد: برنامه داریم تا پایان سال این تعداد واحد بار دیگر شروع بکار کنند که تحقق این مهم نیازمند حمایت حداکثری بانک‌هاست و در صورت شروع مجدد این واحدها به صورت میانگین در هر واحد ۱۰ نفر و در حالت کلی ۵۰۰ نفر صاحب شغل می‌شوند.

دره وزمی افزود: در صورتیکه طرح جدیدی برای اشتغال ۵۰۰ نفر ارائه و ایجاد شود نیاز به حداقل چهار هزار میلیارد ریال است در حالی که تعداد واحد راکد دارای توجیه اقتصادی استان با کمتر از یک هزار میلیارد ریال به چرخه تولید باز می‌گردند.

وی تاکید کرد: در سال جاری ۱۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی، به حساب سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان واریز شده که برای پرداخت آن لازم است بانک‌ها تسهیلات بیشتری را به واحدهای تولیدی تختصیص و پرداخت کنند.

دره وزمی یادآور شد: کارگروه رفع موانع تولید استان تا کنون تسهیلات واحدهای مختلف را به میزان یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال مصوب و به بانک معرفی کرده که ۶۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۴۵ واحد موردپرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه تا ۳۱ تیر امسال فرصت هزینه کرد اعتبارات را داریم، گفت: انتظار می‌رود بانک‌ها استان حمایت بیشتری از واحدهای معرفی شده کارگروه داشته باشند و تا فرصت باقی مانده تسهیلات مورد نیاز را به آنها پرداخت کنند.

وی به برپایی نمایشگاه رونق تولید و معرفی توانمندی‌های صنعت استان اشاره کرد و افزود: کارشناسان دستگاه اجرایی از این نمایشگاه بازدید تا شناخت بیشتری از تولید و صنعت استان پیدا کنند.
۹۹۳۶/‌۹۱۰۲
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha