ایران واقعی متفاوت از ادعاهای غرب است

بیروت- ایرنا- "الیاس المُر" مدیر اتحاد "المشرقی" که یک گروه مسیحی لبنانی است، گفت: من کم تر از یک سال قبل به ایران سفر کردم و از نزدیک با این کشور آشنا و متوجه شدم ایران با چیزی که غرب می گوید بسیار فاصله دارد.

المر در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ایران دیدارهای متعددی با شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای داشتم و از بسیاری از چیزهایی که در این کشور دیدیم غافلگیر شدم؛ زیرا ایران واقعی را دیدیم و نه ایرانی که غرب می‌خواهد به جهان معرفی کند.

**تصویر پلیسی و امنیتی ساختگی از ایران

وی افزود: غرب به دنبال این است که ایران را یک کشور امنیتی و پلیسی و نظامی معرفی کند که دولت آن فقط با سلاح با مردم تعامل می‌کند. البته ایران در صنعت نظامی و سلاح قدرتمند است و این مساله ما را خوشحال می‌کند.

المر ادامه داد: همانطور که ایران در حوزه پزشکی پیشرفت کرده است و مراکز سرگرمی و گردشگری زیادی دارد و مشاهده رستوران‌ها و زیارتگاه‌های دینی و مراکز تربیتی و سرگرمی در ایران شگفت انگیز است زیرا پیش از سفر به ایران از جامعه آن بی خبر بودم.

وی تصریح کرد: اقلیت‌های دینی ایران مراسم مذهبی و دینی خود را با آزادی کامل انجام می‌دهند حال آنکه این وضعیت در بسیاری از کشورهای عربی مشهود نیست به ویژه در عربستان سعودی که وجود کلیساها در آن ممنوع است و این بر خلاف مبانی اساسی هر تمدنی است که بر آزادی بنا نهاده شده و مهم‌ترین آن آزادی عقیده است.

المر با بیان اینکه غرب تمدن مشرق زمین را نشانه رفته است، گفت: هدف اساسی از ورود به سوریه و نابود کردن آن این بود که نشانه‌های تمدن کهن آن را از بین ببرند همانگونه که تدمر، یکی از مهم‌ترین آثار باستانی سوریه را نابود کردند.

**تلاش برای آشنایی مردم مشرق عربی با ایرانیان

مدیر اتحاد المشرقی در ادامه اظهار داشت: ما در تلاش برای تقویت همکاری و فعالیت با ایران هستیم تا بیشتر با مسیحیان این کشور آشنا شویم و در ایران با سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار و در گفتگو با او از وضعیت شهروندان مسیحی ایرانی که در سایه دولت ایران زندگی می‌کنند، مطلع شدم. ایران از تنوع طایفه‌ای و مذهبی و نژادی برخوردار است و دولت ایران با وجود نژادها و ادیان مختلف مراقب همه فرزندان خود می‌باشد.

المر اظهار داشت: ما معتقدیم سیاست غربی مبتنی بر نابودی شرق است و نتیجه این سیاست‌ها را در عراق، لیبی و در یمن دیدیم و می‌دانیم در فلسطین چه اتفاقی افتاد و چگونه خاک فلسطین از دست رفت و اکنون کل آرمان فلسطین با معامله قرن که توسط ترامپ مطرح شده در حال از دست رفتن است.

وی تاکید کرد: در این شرایط حفظ تمدن مشرق زمین به عنوان خاستگاه تمدن یک ضرورت است و این هدف با همکاری و همفکری کشورهای منطقه میسر خواهد شد.

اتحادیه مشرقی در سال ۲۰۱۲ در لبنان تأسیس شد و اسم آن برگرفته از کلمه شرق است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =