۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83360242
۰ نفر

برچسب‌ها

اثر هنرمند گناوه ای در رقابت‌های  مجسمه سازی فرانسه برگزیده شد

گناوه- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه گفت: اثر "فرزاد دشتی زاده" هنرمند این شهرستان در رقابت های هنری جهانی (سمپوزیوم) مجسمه سازی در کشور فرانسه به عنوان برتر برگزیده شد.

علیرضا سبحانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این رقابت ۷۰۰ طرح در فراخوانی از سراسر جهان به کشور فرانسه فرستاده شده بود که پنج هنرمند از کشورهای ایران، ایتالیا، فرانسه، آلمان و ترکیه به عنوان برتر انتخاب شدند و اثر این هنرمند گناوه ای در بین برترین هاست.

وی اظهارداشت: رقابت‌های مجسمه سازی یک رویداد هنری است که هر ساله در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود.

هرمند گناوه ای گفت: روند برگزاری این رویداد به این ترتیب است که کشور برگزار کننده فراخوان بین المللی منتشر و از تمام مجسمه سازان جهان که کارنامه درخشان و رزومه قوی دارند درخواست می‌کند برای شرکت در این برنامه، ماکت و یا طرح مجسمه‌های خود را ارسال کنند.

فرزاد دشتی زاده افزود: پس از جمع آوری طرح‌های شرکت کنندگان، آثار توسط داوران که خود از مجسمه سازان بزرگ جهان هستند بر اساس خلاقیت و رزومه برگزیده و از آنان دعوت می‌شود که به کشور برگزار کننده عزیمت و پس از آموزش دادن به دانشجویان هنر آن کشور، اثر خود را متناسب با معیارهای درنظرگرفته شده بسازند.

هنرمند گناوه ای با بیان اینکه حدود ۱۰ سال است که مجسمه سازی را به صورت فردی دنبال می‌کنم و زیر نظر و حمایت هیچ سازمانی نیستم گفت: در حوزه هنرهای تجسمی بویژه مجسمه سازی و طراحی و ساخت موفق به ارائه آثار بیش از پنج مجسمه شهری و در ۲ رقابت ملی و ۶ مسابقهع بین المللی برگزیده شده ام.

دشتی زاده افزود: در رقابت های هنری جهانی در کشورهای اوکراین، ایتالیا، دانمارک دعوت شدم که آخرین آن در فرانسه بوده و به عنوان تنها ایرانی قبول شدم.

وی گفت: تا پایان سال باید به آن کشورها عزیمت و حدود سه‌ماه دیگر نیز در فرانسه حضور خواهم یافت و اثرم را که نام آن کهکشان است به ارتفاع سه متر از سنگ مرمر خواهم ساخت.

دشتی زاده بیان کرد: کشور برگزار کننده تمامی هزینه سفر اقامت و دستمزد مجسمه ساز را بر عهده داشته و در آخر نشان افتخار به هنرمند اعطا می‌کند.

این هنرمند گناوه ای بیان کرد: افتخار این را داشتم که پنج مجسمه در شهرهای مختلف کشور نصب کنم و درخواست اجرا از چهار کشور دنیا نصیبم شده اما هنوز افتخار ساخت مجسمه را در شهر خودم پیدا نکرده ام.

دشتی زاده افزود: این رویداد در ایران به صورت بین المللی در شهرهای اهواز و تبریز برگزار شد که حضور یافتم و در تبریز مجسمه خود به ارتفاع پنج متر و در اهواز به ارتفاع سه متر را ساختم.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

۶۱۶۴/۶۰۴۳‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =