پاسداری از حقوق ملی وظیفه مهم مدیران نظام اسلامی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:پاسداری از حقوق ملی مهمترین وظیفه مدیران در نظام اسلامی است و برآیند کار مسئولان نظام باید افزایش بهره وری، تقویت وحدت و سرعت بخشی به توسعه باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی، افزود: تکبر، غرور و تعصب های حزبی و سیاسی آفت بدنه مدیریتی کشور است.

وی اظهار داشت: حفظ و تقویت امنیت و اقتدار نظام اسلامی در گرو همراهی هدفمند مردم و مسئولان است و تلاش برای پیشرفت و شکوفایی جامعه و تقویت بنیه اقتصادی ملت وظیفه اصلی مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در تمامی دستگاه‌های اجرایی جاری باشد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: انگیزه‌های الهی و افزایش رضایتمندی عمومی باید سرلوحه کار مسئولان در هر رده و بخشی باشد و خادمان مردم در سنگر مدیریت باید از هر لحظه در راستای ماموریت های محوله بهره بگیرند.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: مدیران در خط مقدم عملیاتی کردن خواسته‌های مقام معظم رهبری به خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود معیشت مردم قرار دارند و شناسایی نواقص، اتخاذ تدابیر خلاقانه و اثرگذار و راهبردهای کاربردی در تحقق اهداف کلان ترسیم شده نظام در سایه روحیه انقلابی گری موضوعی است که باید در رأس امور قرار گیرد.

وی اضافه کرد: عدالت محوری و احقاق حقوق ملت شیرازه اصلی مدیریت در جامعه اسلامی است و خادمان مردم باید متعهد به قانون باشند و از انجام هر فعالیتی که ارزش‌های نظام اسلامی را زیر سوال می‌برد پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: پست‌های مدیریتی در جامعه ایران اسلامی موهبتی الهی است و خادمان مردم در دستگاه اجرایی باید با رعایت اصل اخلاق مداری و امانتداری در راستای توسعه پایدار جامعه گام بردارند.

آیت الله نجف آبادی در خصوص هفته قوه قضائیه نیز گفت: این مناسبت یادآور سالروز فاجعه جانسوز و دردناک شهادت مظلومانه حضرت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران گرانقدر انقلاب اسلامی است و تشریح سیره رفتاری شهید مظلوم دکتر بهشتی می تواند نقش موثری در گسترش انگیزه های الهی در بدنه مدیریتی کشور باشد.

وی گفت: شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی از علما و اساتید برجسته حوزه علمیه و صاحب اندیشه و تفکر در حوزه اخلاق و فقه بود که در صحنه های مختلف انقلاب نقش پر رنگ داشت و هفته قوه قضائیه فرصتی است تا سعی و تلاش خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای نسل جوان تشریح شود.

وی در خصوص ۲۵ شوال (هشتم تیر) سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) نیز گفت: آحاد جامعه به خصوص مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در آیین عزاداری آن امام همام و یادبود شهدای هفت تیر که در نقاط مختلف استان برگزار می شود حضور داشته باشند.

درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر ۲ هفته یکبار در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان برگزار می شود.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏