۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 1388
کد خبر: 83360232
۰ نفر

برچسب‌ها

از ظرفیت آموزش و پرورش برای پیشگیری از حریق استفاده شود

تبریز- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی علت وقوع بیش از ۹۰ درصد آتش سوزی ها در مراتع را عوامل انسانی اعلام کرد و افزود: ضروری است از ظرفیت های آموزش و پرورش و دهیاران و شوراها در ارائه آموزش های لازم جهت پیشگیری از وقوع حریق در مراتع استفاده کرد.

سرهنگ محمدرضا حسن زاده روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اطفای حریق منابع طبیعی شهرستان مرند اظهار داشت: با توجه به رویش گیاهی زیاد در سالجاری و افزایش دما، خطر وقوع آتش سوزی در مراتع پیش بینی می‌شود.
وی افزود: انتظار ما این است تمهیدات لازم از طرف دستگاه‌های اثرگذار در جهت پیشگیری و مقابله با وقوع حریق در منابع طبیعی شهرستان اندیشیده شده و سمن‌های زیست محیطی و آحاد مردم نیز در این خصوص همکاری کنند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در مورد اقدامات پیشگیرانه در سطح استان و شهرستان‌ها نیز گفت: در این راستا، کارگروه‌های اطفای حریق با محوریت منابع طبیعی در شهرهای استان از جمله مرند تشکیل یافته تا در قالب آن وظایف هر یک از دستگاه‌ها و اقدامات قبل، حین و بعد از آتش سوزی مشخص شود.
وی افزود: همچنین به تبع این کارگروه، قرار است سناریویی در سطح شهرستان مرند اجرا و آمادگی دستگاه‌های دولتی در بحث مقابله با حریق در مراتع ارزیابی شود.
سرهنگ حسن زاده ضمن تاکید بر افزایش تعهد پذیری در افراد برای حفاظت از جنگل‌های ارسباران و کلیه مراتع موجود در استان، خاطرنشان کرد: ما باید سعی کنیم این ذهنیت را که وظیفه ما صیانت از منابع طبیعی به عنوان میراث و امانت الهی است، فرهنگ سازی کنیم.
وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی نیز آموزش‌های لازم را به افراد مشغول در طبیعت و کشاورزان و دامداران ارائه کرده و محیط زیست و دیگر نهادهای مؤثر هم آمادگی لازم برای مقابله با بحران را داشته باشند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در مورد آمار وقوع حریق در مراتع مرند نیز گفت: سال گذشته تعداد ۷ مورد آتش سوزی در مراتع این شهرستان گزارش شده و در بیش از ۴۰۰ هکتار مرتع، شاهد وقوع آتش سوزی بودیم.
/ ۳۰۷۱ /‌۹۹۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =