پایان خردادماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی است

ایرنا - ایلام - مدیرکل امور مالیاتی ایلام گفت: صاحبان مشاغل این استان بر اساس قانون تا ۳۱ خردادماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت غیرحضوری و کاملاً الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی تسلیم نموده و مالیات متعلقه را پرداخت نمایند.

عزیزاله عباسپور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر ساله بنا به اختیاری که در قانون مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده سازمان مالیاتی وظیفه دارد نسبت به اخذ اظهارنامه مالیاتی فعالان اقتصادی و وصول مالیات آنها طبق قانون اقدام نماید.

وی به تشریح موضوع ارائه اظهارنامه مالیاتی، مزایا و نتایج آن پرداخت و از مودیان مالیاتی خواست: در زمان مقرر (برای مشاغل خرداد ماه و برای اشخاص حقوقی و شرکتها و صاحبان املاک اجاری تیر ماه) اقدام نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی ایلام از تمامی صاحبان مشاغل خواست به منظور استفاده از تسهیلات قانونی مقرر، حداکثر تا پایان خرداد ماه نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اقدام نمایند.

عباسپور گفت: در صورتی که مودیان مالیاتی در موعد مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکنند، مشمول معافیت‌های مالیاتی و استفاده از تسهیلات قانونی در این باره نمی‌شوند.
وی اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند از این معافیت استفاده کنند، می‌توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی به نشانی www.tax.gov.ir مراتب را به سازمان مالیاتی اعلام و مالیات را پرداخت نمایند.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام همچنین با اشاره به دستورالعمل مالیات مقطوع عملکرد سال گذشته برخی از صاحبان مشاغل یادآور شد: به منظور تسهیل در امور ارباب رجوع و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد، مشاغل مختلف در گروه‌های سه گانه تقسیم بندی شده و گروه سوم شامل آن دسته از مودیانی است که میزان فروش کالا و ارائه خدمات آنان تا ۸۲۸ میلیون تومان در سال ۱۳۹۷ است.
وی تصریح کرد: این گروه از مودیان در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل که در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده شده، از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع قانون مالیات‌های مستقیم معاف می‌باشند.

مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه صاحبان مشاغل پرداخت مالیات را به روزهای پایانی خرداد موکول نکنند، تاکید کرد: مودیان مالیاتی که میزان مالیات آنها تاکنون به صورت قطعی مشخص نشده نیز می‌توانند برای تعیین مبلغ مالیات به اداره کل امور مالیاتی مراجعه نمایند و به درخواست آنها به فوریت رسیدگی می‌شود.

۳۰۳۲/‏۶۰۳۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =