مشکلات واردات دام و میوه در مرز ریمدان چابهار مرتفع شد

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: پس از استقرار گمرک، قرنطینه و برخی ادارات مرتبط با صادرات و واردات مشکلات واردات دام و میوه در مرز ریمدان این شهرستان مرتفع شده و می توان از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال منطقه بهره گرفت.

رحمدل بامری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرز ریمدان یکی از فرصت‌های طلایی برای صادرات و واردات کالاست و می‌تواند در صورت فعالیت کامل هزاران شغل را ایجاد کند.

وی بیان کرد: بازارچه مرزی ریمدان از سال ۱۳۸۷ فاقد امکانات بوده و پس از رسمی شدن برای جابجایی کالا و مسافر در سال ۱۳۹۵ فعالیت‌های لازم انجام شد و در نهایت برخی موارد به نتیجه مثبت رسیده است.

فرماندار چابهار افزود: واردات دام از پاکستان و انواع میوه نظیر انبه، نارنگی و  برنج قیمت این اجناس را در کشور به شدت کاهش می دهد.

وی بیان کرد: سرمایه گذاران می‌توانند از ظرفیت مرز ریمدان برای صادرات و واردات کالا استفاده کنند و علاوه بر سودآوری خود نسبت به ایجاد اشتغال سهم بسزایی داشته باشند.

بامری گفت: شهرستان چابهار با توجه به ۳۲۰ کیلومتر مرز آبی و ۱۱۵ کیلومتر مرز خاکی از ظرفیت‌های ویژه‌ ای برای توسعه تجارت، ترانزیت و فعالیت‌های اقتصادی و گردشگری برخوردار بوده و نیاز است زیرساخت‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و بندری آن تکمیل و بهره برداری شود.

وی ادامه داد: چابهار با فاصله کمتر از ۲۰۰ کیلومتر با گوادر پاکستان می تواند مکمل همدیگر و نقش بسزایی در توسعه منطقه داشته باشند.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =