تجهیزات ایستگاه مترو امام حسین(ع) در خط ۶ نصب شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه مترو امام حسین (ع) در بخش جنوبی خط ۶ مترو (حدفاصل دولت آباد تا میدان ولی عصر(عج)) قرار دارد که عملیات نصب چهار پله‌برقی و سه هواساز داخل آن انجام شد و طی ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا از روابط عمومی و بین‌الملل این شرکت، علی امام در جریان بازدید از این پروژه اظهارداشت: با راه‌اندازی این ایستگاه جابه‌جایی مسافران جنوب شرقی تهران با خط ۲ به سهولت انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه این ایستگاه بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی و ساختمانی دارد گفت: با تأمین منابع مالی، بخش تجهیزاتی شامل سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، تهویه، نصب هواساز و هواکش، پست‌های برق و سیستم مخابراتی و کابل کشی نیز بزودی تکمیل خواهد شد.

امام با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این ایستگاه تبادل مسافر بین خطوط ۲ و ۶ انجام می‌شود تصریح کرد: شهروندان جنوب شرقی تهران علاوه بر ایستگاه شهدا که با خط ۴ تقاطع دارد می‌توانند از طریق ایستگاه تقاطعی امام حسین (ع) به خط ۲ مترو نیز دسترسی یابند.

در این گزارش آمده است: به‌منظور پیشرفت سریع عملیات اجرایی، بازدید و رصد هفتگی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از این ایستگاه به‌طور مستمر انجام می‌شود.

خط ۶ مترو تهران با ۳۸ کیلومتر طول و ۳۱ ایستگاه طراحی شده که از ایستگاه کوهسار در سولقان واقع در شمال غرب پایتخت شروع و تا ایستگاه حضرت عبدالعظیم در جنوب شرق ادامه می‌یابد؛ ایستگاه میدان شهدا در خط ۶ با خط ۴ تقاطعی است و مسافران می‌توانند بین خطوط ۶ و ۴ تبادل سفر داشته باشند.

تهرام/‌۷۲۴۳/‌‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =