۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۷
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 83360184
۰ نفر

برچسب‌ها

یک بام و دو هوای حضور بانوان در مسابقات فوتسال آسیا

تبریز - ایرنا - مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در تبریز در روزهای اخیر شاهد رویکرد دوگانه ای در راه دادن بانوان به محل برگزاری مسابقات بود که نشان از سیاست یک بام و دوهوای تصمیم سازان در این مورد دارد.

مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در حالی از بیست و چهارم خرداد در سال ۶ هزار نفری پورشریفی تبریز در حال برگزاری است که بانوان هوادار تیم‌های خارجی حاضر در این مسابقات، اجازه ورود به سالن برای تشویق‌های تیم‌های خود را دارند، اما این امکان برای بانوان کشورمان وجود ندارد.

انتشار تصاویر حضور بانوان کشورهای خارجی حاضر در مسابفات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در سالن پورشریفی در روزهای اخیر، بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای در پایگاه‌های خبری و فضای مجازی داشته و کاربران شبکه‌های اجتماعی از این رویکرد دوگانه در مسابقات گله مند بوده‌اند.

آنها می‌گویند چگونه می‌شود در مسابقاتی که در قلمرو سرزمینی ایران برگزار می‌شود، بانوان کشورهای خارجی، امکان حضور در سالن برگزاری مسابقات را داشته باشند، اما بانوان ایرانی از این امکان محروم شوند.

از سوی دیگر صدور مجوز حضور بانوان ایرانی در مسابقات والیبال جام ملت‌ها در شهر ارومیه نیز زمینه ساز گله مندی بیشتر افکار عمومی از دوگانگی در اتخاذ تصمیمات مربوط به ممنوعیت حضور بانوان کشورمان در مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در تبریز بوده است.

حضور بانوان غیرایرانی در بازی‌های تیم‌های کشورهای متبوع شأن در مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در حالی میسر شده که «جواد ششگلانی»، رئیس هیأت فوتبال آذربایجان شرقی، در نشست خبری قبل از آغاز این مسابقات اعلام کرده بود که طبق قوانین فدراسیون فوتبال کشورمان، حضور بانوان در سالن برای تماشای این مسابقات به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

ششگلانی اما حالا در پاسخ به این سوال که چگونه بانوان تبعه خارجی توانسته‌اند بازی تیم‌های فوتسال زیر ۲۰ سال کشورشان را در مسابقات آسیایی تبریز به تماشا نشینند، می‌گوید که حضور انان با هماهنگی انجام گرفته، ممکن شده است و از بانوان ایرانی نیز تنها آنهایی که در ارتباط با مسابقات مسؤولیت حقوقی دارند، می‌توانند در سالن حاضر شوند.

ناگفته نماند که سالن ۶ هزار نفری «پورشریفی» تبریز تجربه قبلی موفق حضور بانوان را دارد و بانوان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی والیبال نوجوانان آسیا در تیرماه سال ۹۷ در این محل، با تشویق‌های خود به کمک تیم ملی کشورمان آمدند.

در عین حال این نکته را هم نباید ناگفته گذاشت که حضور پرشور و شعور بانوان ایرانی در مسابقات والیبال جام ملت‌ها در ارومیه در روزهای گذشته، نشان داد که آنان در میادین ورزشی نیز برای اعتلای پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و بازنمایی ارزش‌های اصیل اسلامی می‌کوشند.

مسابقات آسیایی فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا با حضور ۱۲ تیم از قاره کهن در سالن پورشریفی تبریز در حال برگزاری است و آئین اختتامیه آن توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا شنبه آینده برگزار می‌شود.

۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =