۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83360180
۰ نفر
احتمال رخداد صاعقه و رعدو برق در ارتفاعات البرز

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا ( ۲۹ و ۳۰ خرداد) در بخش‌هایی از ارتفاعات البرز مرکزی و شرق، احتمال رخداد رعد و برق و صاعقه به همراه رگبارهای شدید وجود دارد. از این رو کوهنوردان و افرادی که قصد عبور از این مناطق را دارند مراقب باشند.

امین‌حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز و فردا برای نواحی شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و شرق، شرق سواحل خزر و بخش‌هایی از شمال شرق رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: جمعه در نواحی شمال غرب، ارتفاعات البرز و بخش‌هایی از جنوب شرق بارش‌های پراکنده گاهی به صورت رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: در سه روز آینده وزش باد شدید در برخی نواحی از شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، جنوب غرب و جنوب کشور در استان‌هایی مانند یزد، اصفهان، سمنان، مرکزی، قم و جنوب تهران پیش‌بینی شده که می‌تواند سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا شود.

نقشینه افزود: شنبه و یکشنبه (۱ و ۲ تیر) وزش باد شدید را برای برخی نواحی شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور خواهیم داشت.

خلیج فارس و دریای عمان مواج

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده خلیج فارس به ویژه مناطق مرکزی و شرقی و غرب تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی شده که اطلاعیه و هشدار برای قایق‌های سبک و نیمه سنگین و ماهی‌گیران صادر شده است.

کشور گرم‌تر می‌شود

نقشینه افزود: هفته آینده غرب، جنوب غرب و شمال غرب افزایش تدریجی دما را خواهند داشت و انتظار داریم یکشنبه هفته آینده دمای اهواز به ۴۶ درجه و تبریز به ۳۲ درجه برسد.

جنوب تهران وزش باد شدید و شمال آن رعد و برق

وی اظهار داشت: در جنوب استان تهران وزش باد شدید و در ارتفاعات شمال تهران به ویژه در بعدازظهرها و اوایل شب افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و در برخی ساعات وزش باد پیش‌بینی شده است. همچنین کمینه دمای امروز پایتخت به ۳۵ درجه می‌رسد و تا روز جمعه شاهد افزایش تدریجی دما خواهیم بود که در این روز دما به ۳۷ درجه بالای صفر خواهد رسید، کمینه دمای امروز تهران نیز ۲۵ درجه بالای صفر بود.

نقشینه گفت: شهرکرد با دمای ۹ درجه بالای صفر و اهواز ۴۵ درجه بالای صفر، به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =