فرماندار بر تسریع در روند اجرای طرح شبکه فرعی آبیاری و زهکشی سد خداافرین تاکید کرد

تبریز-ایرنا- فرماندار خداآفرین تسریع در روند اجرای طرح شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در اراضی بالا دست سد خداآفرین را خواستار شد.

علی امیری راد روز چهارشنبه درجلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح شبکه فرعی آبیاری تحت فشار و زهکشی در اراضی بالادست سد خداآفرین افزود: این طرح شامل چهار پمپاژ در روستاهای ابراهیم سمیع, عاشقلو, بویدوز, دارانا و کلاله در سطح ۱۵۲۰ هکتار از سال ۹۷ شروع شده و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد درحال اجراست که شرکت های متعهد باید تا دو ماه آینده نسبت به اتمام این پروژه اقدام کنند.

وی با تاکید براینکه در عملیات اجرای این طرح باید تلاش شود حداقل خسارت به محصولات کشاورزی وارد شود، گفت: با نظارت مستمر بخشدار و با توافق مردم و تلاش دهیاران و شوراها با بررسی میدانی نسبت به رفع معارض و آزادسازی اراضی کشت شده جهت اجرای بخش باقی مانده پروژه اقدام شود تا در مهلت مقرر به بهره برداری برسد.

فرماندار خداآفرین افزایش تولید, بهره وری بهینه از آب با استفاده از سبستم نوین آبیاری را از جمله ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و افزود: به منظور جذب اعتبارات طرح های مشارکتی نسبت به اجرا و عملیاتی شدن این پروژه‌ها با جلب رضایت مالکین تلاش می شود

۳۰۷۱/۷۴۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =