اعزام کاروان های راهیان نور قم به مناطق عملیاتی غرب از تیرماه آغاز می شود

قم - ایرنا - مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم گفت: از بیستم تیرماه سال جاری اعزام کاروان های راهیان نور از این استان به مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور به مدت یکماه صورت می گیرد و در این رابطه بیش از چهار هزار تن از محل جانفشانی های رزمندگان اسلام بازدید می کنند.

سرهنگ پاسدار ابوالفضل قدیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، روزانه چهار دستگاه اتوبوس از قم در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب کشور اعزام می شود و مدت حضور هر کاروان در مناطق یاد شده، چهار روز است.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام برای حضور علاقه مندان در این برنامه فرهنگی توسط تمام رده های بسیج استان انجام می گیرد، بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این برنامه را زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدا و جانفشانی هایی است که در راه دفاع از ارزش های اسلامی انجام دادند.

وی تاکید کرد: راهیان نور شمال غرب و غرب کشور بر اساس سخن رهبر معظم انقلاب، حضور در مناطق مجاهدت های خاموش است، در این نقطه از ایران، حماسه های بزرگی رخ داده و خون های بسیاری تقدیم اسلام شده است.
وی افزود: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، هدف دیگری است که در جریان برگزاری اردوهای راهیان نور دنبال می شود و در این سال ها مورد توجه جوانان قرار گرفته است.
قدیری ادامه داد: حضور در مناطق عملیاتی و یادمان شهدا در شهرهای سنندج، بانه و سردشت، همچنین حضور در منطقه «دارساوین» یادمان و محل شهادت شهیدان زین الدین از جمله برنامه های خاصی است که زائران راهیان نور در آن شرکت می کنند.

در آبان سال ۱۳۶۳ شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر ۱۷ سپاه امام علی بن ابی طالب در دوران دفاع مقدس به همراه برادرش مجید (که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ ۲ لشکر علی‌بن ابیطالب (ع) بود) جهت شناسایی منطقه عملیاتی از کرمانشاه به سمت سردشت درحال حرکت بودند که در درگیری با نیروهای ضد انقلاب به شهادت رسیدند.
قدیری گفت: برگزاری مراسم شبی با شهدا و روایتگری رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از جمله برنامه های ویژه ای است که برای زائران راهیان نور شمال غرب و غرب کشور صورت می پذیرد.

وی بیان کرد: شرکت در رزمایش رزمی فرهنگی شهر سنندج و بازدید از موزه دفاع مقدس شهر همدان از جمله برنامه های کاروان های راهیان نور اعزامی از قم به مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور است.
مسئول راهیان نور سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم ادامه داد: در برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده برای کاروان های راهیان نور مباحثی همچون تبیین ارزش های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و مسائل اعتقادی و معنوی براساس سیره شهدا، مورد توجه قرار گرفته است.
سالانه حدود ۲۰ هزار تن از مردم قم در مقاطع مختلف سال در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب، غرب و شمال غرب کشور اعزام می شوند.
۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =