۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83360169
۰ نفر

برچسب‌ها

باران های بهار، وحوش بجنورد را دوقلوزا کرد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان بجنورد گفت: شرایط مناسب آب و هوایی و بارندگی های مساعد، وضعیت زادآوری وحوش پارک پردیسان این شهر را بهبود بخشیده و سبب دوقلوزایی شماری از این گونه ها شده است.

محمد خالقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال شاهد دوقلوزایی در میش‌های پارک پردیسان هستیم و وضعیت زادآوری مارال های این پارک هم بسیار بهتر از سال گذشته شده است و شمار زیادی از این گونه‌ها، باردار هستند و در شرایط خوبی به سر می‌برند.

وی با اشاره به نگهداری ۶۵ رأس انواح حیوانات از جمله، قوچ، میش، آهو، بز و مارال در این پارک، افزود: این حیوانات در فضایی به گستره ۵۰ هکتار نگهداری و مراقبت می‌شوند و برای رصد و بررسی وضعیت سلامت آنها، یک دامپزشک به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما کمبود اعتبار برای خرید و تأمین علوفه مورد نیاز وحوش این پارک است، افزود: وحوش پردیسان در تمام طول سال به صورت دستی تغذیه می‌شوند و علوفه مورد نیاز این حیوانات باید خریداری شود که در این باره با کمبود اعتبار روبه رو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: البته خیران در این زمینه ورود داشته و برای تأمین علوفه، کمک کرده‌اند و انتظار می‌رود مردم و دوستداران طبیعت کمک‌های بیشتری را برای حمایت از این وحوش اختصاص دهند.

به گفته رئیس اداره محیط زیست بجنورد، این اداره پارسال تنها ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار داشت که امسال این رقم بیشتر شده و امید می‌رود وضعیت تأمین علوفه مورد نیاز وحوش پارک پردیسان بهبود یابد.

پارک پردیسان در منطقه نمونه تفریحی و گردشگری باباامان بجنورد قرار دارد که اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با حصارکشی مساحتی حدود ۵۰ هکتار، طرح نگهداری وحوش را در آن به اجرا درآورده است.

۷۱۸۵/‏‬۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =