عضو تیم والیبال دانشجویان: با این کادر فنی شانس زیادی برای قهرمانی داریم

تهران - ایرنا - سرعتی زن دعوت شده به اردوی تیم والیبال دانشجویان معتقد است، یکی از حرفه ای ترین کادر فنی والیبال ایران با این تیم تمرین می کند و همین مساله شانس آنان را برای تکرار عنوان قهرمانی در یونیورسیاد جهانی ایتالیا افزایش می دهد.

«طیب عینی» بازیکن ۲۲ ساله اردبیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نحوه رفتار کادر فنی والیبال دانشجویان به گونه‌ای است که موجب افزایش آمادگی روانی و در واقع افزایش آرامش و خود باوری بازیکنان شده است. تیم والیبال دانشجویان یکی از حرفه‌ای ترین کادرهای فنی کشور را دارد و سرمربی ما هدایت تیم ملی بنگلادش را نیز به عهده دارد.

بازیکن تیم سوپر لیگی خاتم اردکان ادامه داد: به طور مثال شب گذشته یکی از اعضا کادر فنی وارد اتاق شد و نظر بازیکنان را در مورد تغذیه و خوابگاه و سایر مسائل مرتبط با اردو جویا شد. این چیزی است که من در پنج سال حضورم در اردوی تیم نوجوانان و جوانان تجربه نکردم و این کار تأثیر زیادی در آمادگی روانی و انگیزه والیبالیست‌های جوان دارد.

وی که سابقه پنج سال حضور در تیم‌های والیبال نوجوانان و جوانان کشور را دارد، گفت: سطح آمادگی فنی و جسمانی ما نسبت به نخستین اردو، افزایش چشمگیری داشته و الان به سطح خوبی از آمادگی رسیده‌ایم و تلاش زیادی در بازیکنان برای ماندن در ترکیب اصلی تیم دیده می‌شود. کادر فنی، کار سختی برای معرفی ترکیب دارد، زیرا بازیکنان عملکرد خوبی تاکنون داشتند. در هر حال کادر فنی باید ۱۲ والیبالست از مجموع ۱۴ نفر دعوت شده در اردو را انتخاب و معرفی کنند.
عینی با بیان اینکه در حال حاضر علاوه بر خودش سه سرعتی زن دیگر در اردوی آماده سازی حضور دارند، گفت: برای ماندن در ترکیب اصلی خیلی تلاش می‌کنم. خیلی سخت تمرین می‌کنیم ضمن اینکه همگی بازیکنان تجربه بازی در سوپر لیگ را داریم. فصل گذشته در سوپر لیگ والیبال و در تیم خاتم اردکان در کنار بازیکنان بزرگی مثل عادل غلامی، سیامک مرندی، شهرام عبادی و محمد وادی بازی کردم.
وی در خصوص شانس تکرار قهرمانی تیم والیبال دانشجویان در یونیورسیاد جهانی، یادآور شد: همیشه آغاز مسابقات برای تیم‌ها و بازیکنان مهم است. در ایتالیا و در نخستین دیدار باید به مصاف نماینده فرانسه برویم و پیروزی در این دیدار اهمیت زیادی دارد بنابراین ما باید شروع طوفانی و قدرتمندانه‌ای داشته باشیم.
این بازیکن جوان که قهرمانی نوجوانان جهان را در کارنامه دارد، افزود: تیم باید با همدلی و اجرای کامل دستورات کادر فنی و تفکر جنگندگی تا پایان به میدان رود و تکرار عنوان قهرمانی باید تنها هدف تک تک نفرات باشد.
تیم والیبال دانشجویان دیروز دومین دیدار تدارکاتی اش را برگزار کرد و قرار است سوم تیرماه برای دومین بار به مصاف تیم نوجوان برود.
سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از ۱۲ تا ۲۳ تیرماه به میزبانی ایتالیا برگزار می‌شود.
تیم والیبال دانشجویان در آخرین دوره این رقابت‌ها که سال ۲۰۱۷ در چین تایپه برگزار شد عنوان قهرمانی را کسب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =