نماینده مجلس: ارز افراد مستطیع نباید از بیت المال تأمین شود

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یارانه دولتی ارز حجاج از بیت‌المال تأمین می‌شود، گفت: برای افراد مستطیع، تأمین ارز ارزان قیمت نیازی نیست.

«محمود بهمنی» اظهار داشت: همچنانکه کسی که می‌خواهد به اروپا و یا کشورهای آسیایی برود باید بهای ارز خود را بپردازد، کسی که می‌خواهد به حج برود نیز به دلیل آنکه متمتع و مستطیع است، باید ارز خود را به قیمت دیگران تهیه کند و لزومی ندارد به او ارز ۷ هزار تومانی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از شرایط اساسی حج، استطاعت داشتن است، یعنی فرد توان مالی داشته باشد و چنین کسی می‌تواند ارز مورد نیاز خود را به قیمت بازار خریداری کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت بهمنی ادامه داد: در این شرایط اقتصادی کشور که توجه به مصرف بهینه ارز حائز اهمیت است، ۱۶ میلیون دلار ارز باید برای پرداخت به حجاج در نظر گرفته شود ولی حتی اگر بخواهند ۲۰۰ دلار به ازای هر نفر بپردازند، باید به نرخ واقعی باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارز مربوط به آحاد مردم است، بیان کرد: یارانه دولتی به ارز حجاج از بیت‌المال تأمین می‌شود و در واقع با این کار، حقوق افرادی را که مستضعف هستند، برداشته و به مستطیع‌ها می‌دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =