طرح پیشرفت جزیره لارک با مشارکت بنیاد علوی در حال اجرا است

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: طرح آبادانی و پیشرفت جزیره لارک با مشارکت بنیاد علوی به منظور توسعه این جزیره در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، رضا مدرس شامگاه سه شنبه در نشست بررسی روند اجرایی این طرح اظهار داشت: در طرح مذکور پروژه های عمرانی مختلفی از جمله طرح هادی روستایی، تجهیز مرکز درمانگاه، ایمن سازی خط انتقال سوخت نیروگاه، احداث بوستان، ساخت و بهینه سازی اسکله تعریف و در حال انجام است.

وی افزد: علاوه بر پروژه های عمرانی، طرح های اجتماعی نیز مانند توان افزایی جوامع محلی، آموزش فنی و حرفه ای، نهضت سواد آموزی به منظور ریشه کنی بی سوادی در جزیره و کمک به گروه های جهادی در این جزیره در دست انجام است.

این مقام مسوول بیان داشت: طرح های یاد شده باید تا پایان شهریورماه سالجاری به پایان برسد تا مطالعه مرحله دوم طرح توسعه جزیره لارک با مشارکت بنیاد علوی انجام گیرد.

مدرس خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در اتمام پروژه های عمرانی این طرح روند اجرایی آن توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان همواره پیگیری و رصد می شود.

جزیر لارک با ۵۰ کیلومتر مربع وسعت و ۴۲۱ نفر جمعیت، در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی قشم و در دهانه تنگه هرمز قرار دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =