۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۴
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83360060
۰ نفر
مقام فلسطینی: آمریکا به تنهایی قادر به انجام هیچ کاری نیست

تهران- ایرنا- سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه تمامی توطئه‌ها علیه فلسطین را شکست خواهیم داد، گفت: آمریکا به تنهایی هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، نبیل ابو ردینه روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود: موضع فلسطین، اجماع بین‌المللی و تصمیم پایدار و مستقل، بار دیگر قدس شریف، مقدسات و هویت فلسطین را حفظ کرد.

وی تاکید کرد که هرگونه نشستی چه در بحرین یا هر جای دیگری بدون نشانه و حضور قانونی فلسطین ثابت خواهد کرد که آمریکا به تنهایی قادر به پیشبرد هیچ چیزی نخواهد بود.

ابو ردینه افزود: موضع محمود عباس و رهبری فلسطین در قبال اصول ثابت و در صدر آن قدس، اسرا و هویت فلسطین هر گونه توطئه و نشستی را شکست خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد که نشانه رسمی فلسطین رئیس دولت، ملت و موضع سیاسی درستی است که برای هرگونه حل و فصل و یا صلح عادلانه اتخاذ می‌شود و مبتنی بر اصل اجماع ملی و بین‌المللی است.

مقام فلسطینی افزود: گزینه ملت فلسطین، واضع و ثابت است و هر گونه توطئه‌ای را با شکست رو به‌رو خواهد ساخت.

نشست بحرین که اولین مرحله اجرای معامله قرن خواهد بود، قرار است در ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر) در منامه برگزار شود، جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطین از اهداف آن عنوان شده است.

این کنفرانس از سوی گروه‌های مقاومت و تشکیلات خودگردان فلسطین تحریم شده است.

"جرد کوشنر" داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا از طراحان اصلی معامله قرن به شمار می‌رود.

معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =