۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۳
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 83360031
۰ نفر
5 هکتار از پسماندهای کشاورزی سراب جهانگیر پلدختر در آتش سوخت

خرم آباد – ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدخترگفت: پنج هکتار از پسماندهای کشاورزی سراب جهانگیر پلدختر طعمه حریق شد.

آیت فرخ پور شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۱۹ امروز گزارش یاز حریق در پسماندهای مزارع کشاورزی سراب جهانگیر پلدختر گزارش شد.
وی افزود: پس از وقوع حادثه بلافاصله اکیپی از آتش نشانان شهرداری پلدختر در محل حضور یافتند که در این آتش سوزی که حجم حریق و آلودگی بالا بود پنج هکتار از پسماندهای کشاورزی طعمه حریق شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدختر گفت: تلاش آتش نشانان برای مهار حریق و جلوگیری از سرایت آن به باغات مجاور همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع خودداری کنند زیرا بارها سبب فاجعه و خسارت به منابع طبیعی، محیط زیست و کشاورزان شده است، افزود: کشاورزان پس از برداشت محصول، به منظور پاکسازی و آماده سازی زمین برای کشت بعدی اقدام به آتش زدن و ازبین بردن علف‌های هرز، کاه وکلش باقیمانده از محصول برداشت شده می‌کنند که این روش مضرات بسیاری برای سلامتی انسان، زندگی جانوران و بافت خاک به همراه دارد.
فرخ پور با بیان اینکه توصیه کارشناسان کشاورزی و محیط زیست بهترین روش برای پاکسازی زمین پس از برداشت محصول، دفن مجدد کاه و کلش در خاک مزرعه بوسیله شخم می‌باشد خاطرنشان کرد: دود حاصل آتش زدن کاه و کلش موجب آلودگی هوا، مشکلات تنفسی شده و ایجاد آتش امکان سرایت حریق به مراتع وباغات و جنگل‌ها را افزایش می‌دهد.
۷۲۷۲/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =