۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83360027
۰ نفر
بعیدی نژاد:برابر آمریکا متکی به ظرفیت‌های ملی هستیم

لندن – ایرنا – سفیر ایران در انگلیس در گفت‌وگو با شبکه راشا تودی، وحدت میان ملت، دولت و نیروهای مسلح را ابزار اصلی برای مقاومت در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا عنوان کرد و افزود که ایران روی ظرفیت‌های ملی خود متکی است.

حمید بعیدی نژاد گفت: مردم ما مصمم هستند مستقل باشند و نیروهای مسلح ما بسیار قدرتمند بوده تا از کشور دفاع کنند

وی توضیح داد که در میان اقشار مختلف مردم، دولت و نیروهای مسلح اجماع وجود دارد و ایران برای مقابله با هر احتمالی آماده است. این تنها عنصری است که می‌توانیم به آن تکیه و در مقابل سیاست‌های آمریکا مقاومت کنیم

سفیر کشورمان در لندن ادامه داد: واقعیت این است که موازین بین‌المللی آن‌چنان‌که باید اجرا نمی‌شود و به همین خاطر نمی‌توان به حمایت سازمان‌های بین‌المللی که برای حفاظت از کشورها در برابر سلطه قدرت‌های بزرگ تأسیس‌شده‌اند تکیه کرد.

بعیدی نژاد تاکید کرد که بایستی قدرت داشت اما ما به سلاح هسته‌ای متکی نیستیم. ما از سلاح هسته‌ای به‌عنوان ابزاری برای دفاع از کشور نگاه نمی‌کنیم. ازنظر ما بایستی به لحاظ اقتصادی، نظامی قوی بود و در کشور موضع متحدی را داشت.

سفیر ایران در انگلیس همچنین یادآورشد: اکنون زمان آن است که در کشور ائتلاف قدرتمندی را میان نیروی سیاسی داشته باشیم تا در برابر سیاست‌های آمریکا مقاومت و به بهترین نحو از خودمان دفاع کنیم.

مشروح کامل این گفت وگو فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۱ صبح به‌وقت محلی پخش شود.

بعیدی نژاد همچنین دیروز در گفت وگو با سی ان ان گفت: امیدواریم کسانی که در واشنگتن هستند مراقب باشند و اراده ایران را دست‌کم نگیرند. اگر اشتباه کرده وارد درگیری شوند بابت آن بسیار تاسف خواهند خورد. چون دولت و مردم ما در کنار نیروهای مسلح کاملاً آماده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =