۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83360020
۰ نفر
17 خودرو گشت اورژانس اجتماعی به مناطق سیلزده لرستان اعزام شد

خرم آباد - ایرنا- مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 17 خودرو گشت اورژانس اجتماعی به همراه ۵۳ کارشناس از سایر استان‌ها به منظور کمک به مناطق سیلزده این استان اعزام شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بهزیستی لرستان، فاطمه زهرا توکلی روز سه شنبه افزود: اقدامات مختلفی توسط تیم‌های اورژانس اجتماعی در مناطق سیل‎زده انجام شده است.

وی بیان کرد: اعلام آماده باش به مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان و همکاری با ستاد بحران شهرستان‌های مربوطه، انتقال مقیمان مرکز مداخله در بحران و بازپروری زنان به مکان خانه سلامت و انتقال خط سیار اورژانس اجتماعی به خط ۱۲۳ به منظور ارائه خدمات بهتر از جمله این اقدامات است.

توکلی ادامه داد: برنامه عملیاتی به منظور هماهنگی در اجرای خدمات‎رسانی با سایر حوزه‌ها تدوین و این برنامه در سه سطح برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: در سطح یک ارزیابی توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی، cbr توانبخشی، cb پیشگیری، پایگاه‌های خدمات اجتماعی و پایگاه سلامت اجتماعی انجام شده است.

توکلی اضافه کرد: در سطح دوم کارشناسان سه حوزه تخصصی (پیشگیری، اجتماعی، توانبخشی) و در سطح سوم معاونین حوزه تخصصی خدمات‎رسانی شده است.

وی بیان کرد: تدوین فرم ارزیابی اولیه و ارسال به شهرستان‌ها، حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی در منازل جامعه هدف خسارت دیده از سیل نوبت اول، ارسال لیست اولیه توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی جهت بررسی توسط تیم ستاد استان و ارتباط پیامکی با مراکز اورژانس اجتماعی در سطح شهرستان‌ها و اطلاع از وضعیت هر شهرستان ارسال تصاویر توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی از شهرستان‌ها (مراکز اورژانس اجتماعی چگنی و پلدختر بطور کلی خسارت دیده و کلیه وسایل اداری آنها از بین رفته است) از دیگر اقدامات تیم‌های اورژانس اجتماعی است.

توکلی گفت: تشکیل جلسه تیم مداخلاتی با حضور کارشناسان و معاونین اجتماعی و پیشگیری و رئیس شهرستان خرم‎آباد، برنامه‌ریزی در خصوص مداخلات اجتماعی و روانی در حین امدادرسانی به مردم با هماهنگی هلال احمر، شرکت در کارگاه آموزشی مداخلات روانی در بحران به تعداد ۲۵ نفر و اعزام کارشناسان اورژانس اجتماعی استان به منظور ارزیابی اولیه مددجویان جامعه هدف سازمان از روز بعد از سیل و بازدید منزل توسط آنها و تهیه گزارش اولیه و گزارش روزانه به اورژانس استان شامل ۳۲ تیم و ۹۸ نفر از دیگر اقدامات است.

توکلی اظهار داشت: ارزیابی اولیه از طریق بازدید منزل به تعداد ۴۳۵۶ خانوار از جامعه هدف بهزیستی و ارائه خدمات روانشناسی به ۲۸۳ نفر از جامعه هدف از دیگر اقدامات است.

/ ‏۶۰۶۰/‏۷۲۷۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =