۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83360005
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه خوشنویسان برجسته کشور در بجنورد گشایش یافت

بجنورد- ایرنا - نمایشگاه آثار خوشنویسان برجسته کشور با عنوان «پیوند مهر» روز چهارشنبه با حضور شماری از این هنرمندان در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی گشایش یافت.

به گزارش ایرنا در نمایشگاه یاد شده که در محل نگارخانه بجنورد برپا شده ۸۳ اثر از هنرمندان تراز اول خوشنویسی کشور از جمله استادان امیرخانی، اخوین، کابلی، فلسفی، صندوق آبادی و نیز خوشنویسان خراسان شمالی به نمایش گذاشته شده است.

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در حاشیه این جشنواره با اشاره به حضور برخی خوشنویسان تراز اول کشور از جمله کابلی، فلسفی و صندوق آبادی در بجنورد، اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خوشنویسان و هنرمندان این رشته، از جمله برنامه‌های حضور یکروزه هنرمندان و اساتید برجسته خوشنویسی در استان است.

ابوالحسن حیدری با بیان اینکه این نمایشگاه تا چهارم تیرماه به روی دوستداران هنر گشوده خواهد بود، افزود: حضور این هنرمندان، فرصتی است تا خوشنویسان استان از تجربه‌های آنان بهره ببرند و علاوه بر آن ظرفیت‌ها و توانمندی استان در این هنر معرفی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آئین آغاز به کار این نمایشگاه، از خوشنویسی به عنوان هنری قدسی یاد کرد که هنرمندان در قالب آن، کلام وحی را تجسم کرده اند.
حسین فرخنده اظهار داشت: اگر در دنیای امروز برخی متفکران از مرگ هنر ابراز نگرانی کرده و از آن صحبت می‌کنند، به خاطر گسست پیوند هنر با اندیشه، دین و حکمت است و این نشان می‌دهد هنر بدون حکمت، ارزشی ندارد.
وی افزود: ما آمادگی داریم تا برای رونق فعالیت‌های هنری، حمایت‌های لازم را داشته باشیم و البته حضور هنرمندان برجسته عرصه خوشنویسی در استان ظرفیت و فرصتی است تا فعالان این رشته هنری، بتوانند از تجارب این استادان بهره ببرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: حضور اساتید در استان می‌تواند زمینه ساز ارتقای هنر خوشنویسی در این منطقه باشد.

انجمن خوشنویسان خراسان شمالی با ۱۰۰ عضو فعال، دارای پنج استاد در رشته خوشنویسی است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =