پمپئو: در حال فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره حادثه نفتکش ها هستیم

نیویورک - ایرنا - وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که مقام های این کشور در حال فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره حادثه نفتکش ها برای ارائه به متحدان خود همچون ژاپن و آلمان هستند، گفت: نباید تنها به این دو حمله متمرکز شویم.

‌مایک پمپئو روز سه شنبه پس از دیدار با فرماندهان سنتکام (فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا) در پاسخ به این پرسش که ژاپن و آلمان خواستار اطلاعات بیشتر برای تأیید نقش ایران در حادثه نفتکش‌های خلیج عمان شده‌اند، گفت: به فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره حملات به نفتکش‌های ادامه می‌دهیم اما نباید تنها به این دو حمله تمرکز کنیم.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که وقتی رئیس جمهوری به دنبال جنگ با ایران نیست، دلیل اعزام نیروی اضافی و همچنین نشست با سنتکام چیست، گفت: درباره همه گزینه‌هایی که در پاسخ به اقدام احتمالی ایران لازم باشد، گفت وگو می‌کنیم.

پمپئو افزود: در حال آماده شدن برای واکنش به اقدام‌های احتمالی ایران علیه نیروهای آمریکایی و منافع واشنگتن در منطقه و همچنین حرکت به سوی دستیابی به سلاح اتمی هستیم.

وی هدف دیدار خود از سنتکام را اطمینان از هماهنگی وزارت خارجه و دفاع درباره ایران دانست و مدعی شد در نهایت می‌خواهیم ایران را متقاعد کنیم که این راه، به نفع آنها نیست.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه ایالات متحده به طور جدی می‌خواهد جلوی آنچه که او تجاوز بیشتر ایران در منطقه نامید را بگیرد، اظهار کرد: ترامپ خواستار جنگ با ایران نیست.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه گفت وگوی مفصلی را درباره سطوح تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیکی کار بین دو وزارتخانه داشته ایم، افزود: این ماموریت ما از آغاز این دولت بوده است تا ایران را متقاعد سازد برنامه هسته ای خود را به پیش نبرد و به توسعه موشک ها و سایر فعالیت های بدخواهانه دیگر خود در سراسر دنیا، ادامه ندهد.
پمپئو ادامه داد: این دلیلی است که ما کارزار فشار خود را برای یک سال و چند ماه به راه انداخته ایم. این بسیار موثر بوده است و اکنون ما باید مطمئن شویم که همچنان این کار را انجام می دهیم تا در نهایت فرصتی برای متقاعد کردن ایران به دست آوردیم که این راه، به نفع آنها نیست.
وی با اشاره به سفر آبه شینزو به ایران، اظهار کرد: ما پیام های زیادی برای ایران فرستاده ایم و حتی در این زمان هم ارتباط با ایران برای متوقف کردن تهاجم وجود دارد. رئیس جمهوری ترامپ خواستار جنگ نیست و در حالی که راه های ارتباطی برای ارسال پیام به ایران را دنبال می کنیم، هرکاری که برای حفاظت از منافع آمریکا در منطقه لازم باشد را هم انجام می دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =