۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 1665
کد خبر: 83359972
۰ نفر

برچسب‌ها

تفویض اختیارات ، اصلی ترین مطالبه مدیران استان زنجان است

زنجان - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مطالبات اصلی مدیران استان مبنی بر تفویض اختیارات و هماهنگ شدن این امر و همراهی دستگاه‌ها با یکدیگر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی زنجان شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: برنامه‌های خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان زنجان وجود دارد که با دقت و زمانبندی مناسب تلاش می‌شود در همه حوزه‌ها عملیاتی شود.

وی ادامه داد: تلاش ما در راستای پیگیری اجرای برنامه‌ها است و استاندار زنجان هم با حضور میدانی خوبی این پیگیری را انجام می‌دهد.

امیر حاتمی اظهار داشت: باور جدی به رفع مشکلات در استان زنجان وجود دارد و مدیران باور دارند که بسیاری از کارها قابل انجام است.

وی خاطرنشان کرد: همدلی خوبی در بین مسئولان و مدیران استان زنجان برای رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

حفظ آرامش جامعه مهمترین وظیفه مسئولان

استاندار زنجان نیز در این جلسه گفت: وظیفه همه مدیران و مسئولان حفظ آرامش در جامعه است.
فتح الله حقیقی افزود: جلسات مهم و محوری استان در محل شرکت‌ها و واحدهای تولیدی برگزار می شود و در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۱ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تشکیل شده است.

وی به تشکیل ستاد عملیاتی فرامین رهبری در گام دوم انقلاب و کمیته رصد اشتغال و نارضایتی های اجتماعی در استان زنجان، اشاره کرد و گفت: ۴۰ راهبرد اصلی و نقشه راه استان از سوی دستگاه‌های اجرایی تعیین شده و دست پیگیری است.

حقیقی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد واردات زنجان را ماشین آلات و مواد اولیه مراکز تولیدی تشکیل می دهند، افزود: صادرات غیرنفتی استان ۲۰۷ درصد طی سال ۹۷ رشد داشت.

وی با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری استان در دولت تدبیر و امید از ۲,۵۰۰ میلیارد تومان به ۷,۵۰۰ میلیارد تومان رسید که رشد ۳۰۰ درصدی را نشان می دهد، اظهار داشت: ۳هزار میلیارد تومان از آن را سرمایه گذاری خارجی تشکیل می دهد.

استاندار زنجان گفت: نرخ رشد اقتصادی استان در این دولت به ۴۲.۶ درصد رسیده که بالاتر از میانگین کشوری است و نرخ بیکاری استان از ۹.۹ به ۸.۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در توسعه زنجیره تولید محصولات کشاورزی و دامی، بزرگترین مرکز پرورش گوسفند با ۶۰ هزار رأس در زنجان ایجاد شده است.

حقیقی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده در سال جاری ۵ واحد تولیدی راکد نیز به چرخه تولید باز می گردند.

استاندار زنجان گفت: با اتمام احداث ۲ سد مراش و بلوبین در این استان که اکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، ۲ طرح آبرسانی از این سدها برای تأمین آب طرح توسعه باغات استان در اراضی شیب‌دار طارم با بهره گیری از مشارکت و سرمایه‌گذاری کشاورزان حقیقی اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: اعطای تفویض اختیار کامل به استان‌ها برای پیگیری تأمین تسهیلات و اجرای طرح‌ها در استان، انجام واردات بدون انتقال ارز برای تأمین مواد اولیه، معافیت مالیاتی برای واردات ماشین آلات و افزایش سطح تسهیلات بانک‌های استان تا ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله ضرورت‌ها برای تحقق رونق تولید در استان است.

۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =