امام جمعه تبریز: شرکت های دانش بنیان از خام فروشی جلوگیری کنند

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر حمایت از توسعه و رشد شرکت های دانش بنیان گفت: تولید فکر در شرکت‌های دانش بنیان از خام فروشی‌ها در کشور جلوگیری می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه کارهای ارزشمند جوانان کشورمان در حوزه علم و فناوری نیازمند حمایت است گفت: عدم وابستگی به درآمدهای نفتی که از الزامات اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است لزوم توجه به شرکت‌های دانش بنیان را ضروری کرده است‌.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: وابستگی به اقتصاد نفتی از خیانت‌های ۱۰۰ سال گذشته است که مواد اولیه را بدون ارزش افزوده از کشور خارج می‌کند.

وی با اشاره به بازدید خود از شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: ایده‌های خلاقانه و اقدامات ارزشمند علمی و کاربردی توسط جوانان این مرز و بوم در این شرکت‌ها استارت خورده که تکمیل آن نیازمند حمایت از طرف دولت است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم شرکت‌های دانش بنیان را بازوان قدرتمند اقتصاد ملی و تولید ایرانی دانست و گفت: باید محصول ایرانی با کیفیت در این شرکت‌ها تولید و به بازارهای جهانی عرضه کند.

۶۱۳۲/‏۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =