اخلاق در کنار پیشرفت های علمی مورد توجه قرار گیرد

قم - ایرنا - آیت الله سید محمد جواد علوی بروجردی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: در رشته های مختلف علمی می توانیم صاحب نظر باشیم اما باید در کنار پیشرفت های علمی به اخلاق و فرهنگ نیز توجه شود.

وی عصر سه شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: این همان مسأله‌ای است که درحوزه های علمیه مورد توجه قرار گرفت و باعث رشد حوزه‌ها شد.

وی بیان کرد: همچنین برای رشد علمی باید از شیوه‌های تحصیلی و درسی دانشگاه‌های برتر دنیا بهره گرفت و روش‌های جدید را مورد توجه قرار داد.

وی ادامه داد: وزارت علوم می‌تواند بیش از گذشته باعث افزایش رشد علمی کشور و رفع تحریم‌های فناوری شود.

آیت الله بروجردی گفت: می‌توان جایگاه علمی کشور را با لحاظ برخی شاخص‌ها ارتقا بخشید و در این زمینه نیازمند تلاش جدی هستیم.

وی بیان کرد: لازم است تا در محیط‌های دانشگاهی به شبهات و سوالات اعتقادی دانشجویان پاسخ مناسب داده شود و در این زمینه باید بتوان با دانشجویان ارتباط دوستانه برقرار کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای آزاد اندیشی باید در دانشگاه حاکم باشد، ادامه داد: دانشگاه‌ها می‌توانند در زمینه رفع مشکلات اقتصادی کشور نقش مؤثری ایفا کنند اما هنوز در این رابطه از همه ظرفیت این مراکز علمی استفاده نشده است.

وی بیان کرد: در حوزه سیاست نیز دانشگاه‌ها می‌توانند سیاستمداران برجسته را تربیت کنند، امروز در دنیا رئیس جمهور فلان کشور زیر تعهدات بین المللی می‌زند و دوباره پیشنهاد مذاکره می‌دهد، در چنین شرایطی نیازمند تربیت سیاستمداران در محیط‌های دانشگاهی هستیم که بتوانند با تعهد و تخصص به کشور کمک کنند.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در جریان سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.

۷۴۰۵/ ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =