۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۰
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83359952
۰ نفر
یمن برنامه جهانی غذا را به جاسوسی برای متجاوزان متهم کرد

تهران- ایرنا- یمن برنامه جهانی غذا (وابسته به سازمان ملل) را به جاسوسی برای متجاوزان متهم و اعلام کرد که این نهاد، طرح‌ها و اهداف امارات، عربستان و آمریکا را در یمن اجرا می کند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، اداره ملی مدیریت و هماهنگی امور انسانی در یمن، روز سه شنبه، همچنین برنامه جهانی غذا را به ایجاد فساد و سو استفاده از مشکلات مردم یمن متهم و اعلام کرد: هدف برنامه جهانی از اقدام اخیر برای راه‌اندازی سیستم انگشت نگاری، جاسوسی است.

اداره ملی مدیریت و هماهنگی امور انسانی در یمن ادامه داد: فعالیت برنامه جهانی غذا در یمن، بشردوستانه نیست بلکه فعالیت‌های آن صرفاً سیاسی و این نهاد، محلی برای اجرای طرح‌ها و اهداف امارات، عربستان و آمریکا شده است.

مرکز یمنی همچنین اعلام کرد که تأمین کنندگان منابع مالی برنامه جهانی غذا، کشورهای شرکت کننده در تجاوز نظامی به یمن و در صدر آنها آمریکا، عربستان و امارات هستند.

این مرکز از سازمان ملل و برنامه جهانی غذا و تمامی نهادهای بین‌المللی خواست مسئولیت خود را در قبال مشکلات مردم یمن انجام و کمک به این کشور را ادامه دهند.

ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان یمن را از زمین، هوا و دریا محاصره کرده و از سال ۲۰۱۵ مانع ورود کمک‌های غذایی و پزشکی به این کشور است.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

دراثر این تجاوز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی از جمله ۸۵ هزار کودک جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته‌اند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

منصور هادی روز گذشته (دوشنبه) به همراه خانواده به آمریکا فرار کرد.

شبد **۱۴۸۰**۱۰۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =