شهر سلولی یکی از نیازهای ضروری شمال غرب کشور است

تبریز - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ایجاد شهر سلولی در تبریز یکی از نیازهای ضروری پزشکی شمال غرب کشور است، حمایت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای تاسیس شهر سلولی را خواستار شد.

محمدحسین صومی عصر سه شنبه در دیدار مدیران شرکت‌های دانش بنیان با معاون علمی و فناوری اظهار داشت: در حوزه پژوهش سیاستگذاری ما قرار گرفتن جزو سه دانشگاه برتر کشور بود که به این مهم دست یافته‌ایم.

وی پژوهش و ارائه خدمات در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی را یکی از مهم‌ترین اهداف ایجاد شهر سلولی برشمرد و افزود: امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم برای توسعه و عملیاتی کردن دانش قدم برداریم.

صومی گفت: پرداخت فاز سوم تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صدور دستورات لازم در خصوص توافقات شهر سلولی، افزایش سهمیه دانشگاه در جذب دوره‌های پسادکتری تحت پوشش صندوق حمایت از پژوهشگران، حمایت اداری و مالی جهت تجهیز پردیس فناوری سلامت و حمایت زیرساختی از تولیدات ساخت داخل به خصوص شرکت‌های وابسته به مرکز رشد از جمله انتظارات ما است.

وی با اشاره به افتتاح مرکز شتابدهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از هزینه کرد ۴۲ هزار میلیون ریال برای این مرکز خبر داد و افزود: ۱۴ هزار میلیون ریال از اعتبارات ابلاغی رئیس‌جمهور و ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات دانشگاهی است.

صومی با اشاره به اقدامات نرم‌افزاری انجام شده برای این مرکز، گفت: راه‌اندازی دفتر فناوری کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشجویی، برگزاری انواع کارگاه‌ها و دوره‌های توانمندسازی، برگزاری رویدادهای برنامه‌های مرتبط با فناوری و نوآوری، عقد تفاهم‌نامه و استقرار دو شتاب‌دهنده و برگزاری رویداد ایده تا محصول با همکاری شتاب‌دهنده‌ها و جذب طرح‌ها از جمله این اهداف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اهداف و مأموریت‌های مرکز نوآوری و شتابدهی، اظهار داشت: شناسایی و جذب ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و نوآورانه دانشجویان، هدایت و تسهیل مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال از طریق تقویت و ارتقای مهارت‌های عمومی و تخصصی دانشجویان، تشویق و ایجاد انگیزه در جهت تغییر رویه از تحقیقات تئوری و نظری به تحقیقات کاربردی و عملیاتی و تولید محصول نوآورانه، مشاوره و توانمندسازی دانشجویان در مسیر تبدیل دانش به ارزش، کمک به ساخت نمونه اولیه یا پایلوت طرح‌های نوآورانه و جذب سرمایه‌گذار با همکاری شتاب‌دهنده و صندوق و ایجاد برندسازی جزو اهداف است.

۶۱۳۲/‏۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =