۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۰
کد خبرنگار: 843
کد خبر: 83359950
۰ نفر
آئین نامه افزایش پاداش دانشجویان قهرمان در حال بررسی است

تهران- ایرنا- دبیرفدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی گفت: آئین نامه پاداش دانشجویان قهرمان یونیورسیاد در حال بررسی است و بزودی افزایش این پاداش تصویب و اعلام می شود.

هادی بشیریان روز سه شنبه در حاشیه دیدار تدارکاتی تیم والیبال دانشجویان با تیم جوانان در گفت و گو با رسانه‌ها در خصوص مبلغ پاداش‌ها توضیحی نداد، اما در خصوص ادامه تحصیل قهرمانان یونیورسیاد افزود: دانشجویانی که بتوانند مدال یونیورسیاد را بدست آورند امکان تحصیل در یک مقطع بالاتر از مقطع تحصیلی خود را بدست می‌آورند و علاوه بر این قهرمانان یونیورسیاد می‌توانند در مقطع دکتری نیز تحصیل کنند.

وی در خصوص کاروان اعزامی به سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان افزود: ۴۲ دانشجو و ۱۶ نفر تیم همراه که متشکل از کادر فنی، پزشک، آنالیزور و سرپرست هستند که در قالب سه گروه به ایتالیا اعزام می‌شوند.

به گفته بشیریان این سه گروه به ترتیب ۱۰، ۱۲ و ۱۴ تیرماه راهی ایتالیا می‌شوند.

وی گفت: والیبالیست‌ها ۱۰ تیرماه اعزام می‌شوند، تیراندازان ۱۲ تیرماه و کمانداران و تکواندو کاران ۱۴ تیر راهی این کشور خواهند شد.

بشیریان در خصوص برنامه بدرقه رسمی کاروان دانشجویان به سی امین دوره یونیورسیاد گفت: این مراسم روز یکشنبه در ساختمان مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور وزیران علوم و ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

دبیر فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی همچنین گفت: در این دوره شانس ما برای تکرار عنوان دوره بیست نهم بسیار کم است زیرا رشته‌های چون ووشو یا وزنه برداری که از شانس‌های حتمی ما برای مدال آوری بودند حذف شده و حتی رشته تکواندو هم در تمامی وزن‌ها برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد: سایر کشورهای شرکت کننده که در این رشته‌ها فعال بوده‌اند در رشته‌هایی چون شنا، دوومیدانی یا رشته‌های راکتی سرمایه گذاری کرده وشانس خود را برای کسب مدال افزایش داده‌اند اما ما با توجه به اینکه در این رشته‌ها ورزشکاری که امتیازاتش از حد نصاب تعیین شده بیشتر باشد نداریم و لذا امکان تکرار عنوان قبلی بسیار کم است.

بشیریان گفت: همچنین در رشته شمشیربازی که در دوره گذشته مدال آور بودیم، به دلیل کاهش میانگین سنی ورزشکاران شرکت کننده در یونیورسیاد، ما ورزشکاری که شاخص سنی و سطح فنی قابل قبولی داشته باشد نیافتیم و اعزام ورزشکاران این رشته نیز میسر نشد.

سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از ۱۲ تیرماه در شهر ناپل ایتالیا برگزار می‌شود و ورزشکاران ایرانی در چهار رشته تیراندازی، تکواندو، تیراندازی با کمان و والیبال به مصاف حریفان خود می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =