ترس آمریکا از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

یاسوج- ایرنا- استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ترس آمریکا از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان است و این مهم بیش از پیش استکبار جهانی را به وحشت انداخته است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمدروز سه شنبه به همراه معاونین، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرماندار شهرستان بویراحمد به دیدار خانواده شهیدان شهرام حسن زاده و قادر قدمی رفت.
حسین کلانتری در حاشیه این دیدارها اظهار داشت: حضور در جمع خانواده‌های معظم شهیدان و بازماندگان افرادی که برترین عناصر انسانی زمان بودند و همچنین در جمع جانبازان که شهیدان زنده دوران هستند، مایه افتخار و اقتدار است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب و نظام مدیون خون شهدا است، افزود: اگر امروز توانستیم در عرصه‌های مختلف موفق و پیروز باشیم، به خاطر حضور معنوی شهدا و اثرات مثبت وجود خانواده معظم آنان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی عاملی برای پایداری بیشتر مردم در برابر دشمن است و آن‌ها به دنبال تخریب و یا به فراموشی سپرده شدن این روحیه هستند.

کلانتری بیان کرد: رشادت‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس باید به نسل سوم انقلاب معرفی شود و جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است که در این زمینه همه دست اندرکاران وظیفه مهمی برعهده دارند.

وی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز و منحصر بفرد انقلاب اسلامی در بعد معنوی و فرهنگی که موجب بالندگی انقلاب و نهضت جهانی اسلام در سراسر دنیا شده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شهدا به وظیفه خود عمل کردند و شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس، شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم با دفاع از نظام، انقلاب و مردم، امنیت امروز را رقم زدند.
کلانتری ادامه داد: اینکه دشمنان جرأت حمله به کشور ایران را ندارند به خاطر درسی است که رزمندگان ما به آنها دادند و اگر ما محکم ایستاده‌ایم به برکت فداکاری‌های شهداست.
کلانتری شهدا را چراغ راه سعادت و خانواده معظم شهدا را مایه عزت و افتخار کشور دانست و افزود: شهدا با ایثار جان خود امنیت و استقلال را به ما هدیه کردند.

۵۰ درصد جمعیت فعال استان معادل ۳۳ هزار نفر در دوران هشت ساله دفاع مقدس به صورت داوطلبانه به جبهه‌ها اعزام شدند که ۹۹ درصد رزمندگان این منطقه زیر ۳۰ سال بودند.

کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۱۰ هزار جانباز و ۳۱۷ آزاده سرافراز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =