فرصت های سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند با معاون وزیر اقتصاد بررسی شد

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند از بررسی فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه های مختلف در این منطقه آزاد در دیدار با معاون وزیر اقتصاد خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سیدعلی موسوی عصر سه شنبه در خصوص این دیدار که صبح امروز در سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران انجام شد؛ گفت: این نشست با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل اروند، مرتضی شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان و احمد جمالی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی برگزارشد.

وی توسعه و جذب سرمایه گذاری خارجی، رونق تولید و کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی را مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این نشست بیان کرد و افزود: در این دیدار مساعدت و همکاری با منطقه آزاد اروند در زمینه‌های مطرح شده مورد تاکید قرار گرفت.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند خاطر نشان کرد: فرصت‌های جذب سرمایه گذاری در زمینه گردشگری نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی همچنین گفت: مقرر شد؛ معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری در همایش‌ها و سفرهای هیئت‌های تجاری خارجی به منطقه آزاد اروند با این سازمان همکاری کنند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) می‌باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای در زمینه تجارت، صنعت و نیز گردشگری برخوردار است.

۶۰۶۸/‏۷۱۰۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =