۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۱
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83359930
۰ نفر
حل مشکلات شهرک فناوری اطلاعات از اولویت های قم است

قم – ایرنا – استاندار قم با اشاره به مشکلات حقوقی پیش آمده برای احداث شهرک فناوری اطلاعات در این استان گفت: پیگیری برای حل مشکلات این شهرک به عنوان یکی از زیرساخت های مهم توسعه کسب و کارهای این حوزه از اولویت های استان است.

بهرام سرمست عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال در محل دائمی نمایشگاه قم، در گفت و گو با خبرنگاران، با تاکید برای افزایش سهم استان قم در تولید محتوای فرهنگی در کشور افزود: با حل مشکل حقوقی شهرک فناوری اطلاعات و آماده سازی زیرساخت های این شهرک برای واگذاری، شاهد شکل گیری یک الگوی بی نظیر در کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی فناوری اطلاعات قم به عنوان شهرک تخصصی در کشور در خدمت تولیدکنندگان محصولات فرهنگی قرار می گیرد.

سرمست، این نماشگاه را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های قم دانست و افزود: فضای کسب و کار الکترونیکی و ظرفیت های مهم این استان در عرصه فرهنگی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

وی با بیان اینکه وجود موسسه های فرهنگی متعدد علوم دینی در قم یکی از ظرفیت های مهم این استان است، گفت: اگر تولید محتوای این موسسه ها به کسب و کار فرهنگی منتهی شود به طور قطع منجر به پایداری تولید محصولات فرهنگی در فضای مجازی خواهد شد.

استاندار قم، ادامه داد: این استان با دارا بودن زیرساخت های فناوری ارتباطات در مقایسه با میانگین کشوری از سهم بالاتری برخوردار است و این زیرساخت ها، شرایطی فراهم کرده است تا از نظر تولیدات مختوایی به درصد بالایی نائل شویم.

دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال، عصر امروز با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های قم آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه بیش از ۵۰ کسب و کارهای بزرگ فضای مجازی کشور حضور دارند.

کسب و کارهای بزرگ فضای مجازی کشور، تلویزیون‌های تعاملی مبتنی بر اینترنت، فروشگاه‌های مجازی، نرم افزارهای خبری، پلتفورم های مبتنی بر آموزش و همچنین تولیدکنندگان محتوا از جمله حاضران در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه پس از چهار روز فعالیت، ۳۱ خرداد ماه جاری به کار خود پایان می‌دهد.

۷۴۰۴/ ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =