۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۸
کد خبرنگار: 979
کد خبر: 83359926
۰ نفر
استاندار: ضعف خراسان شمالی نیروی انسانی است

بجنورد- ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: ضعف عمده این استان در عرصه مدیریت و نیروی انسانی است و نبود نیروی متخصص توسعه استان را با چالش مواجه کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، محمدعلی شجاعی اظهار داشت: استان در حوزه کشاورزی و صنعت نیازمند تخصص است و قابلیت و ظرفیت‌های فراوانی در این حوزه داریم و باید به سمت کارهای ماندگار حرکت کرد.

وی با تاکید بر لزوم انجام کاری ویژه برای توسعه استان، گفت: برای انجام این کار ویژه در استان نباید ترسید بلکه همه باید سنگ بزرگ را برداریم و مدیران هم باید به این موضوع عادت کنند.

ضرورت ماندگاری تیزهوشان و نخبگان در استان

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه ماندگاری دانش آموزان تیزهوش و مستعد در استان یک سرمایه مهم تلقی می‌شود، گفت: دانش آموزان و دانشجویان نخبه و تیزهوش باید مورد حمایت قرار گرفته و در استان ماندگار شوند تا بتوان از این راه نداشته‌ها و ضعف‌های استان را به حداقل رساند.

وی افزود: اگر بتوانیم از همان پایه دانش آموزان نخبه را پرورش دهیم که در استان ماندگار شوند شاهد اتفاقات خوبی در مسیر توسعه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: استان قابلیت توسعه دارد اما نیروی متخصصی که مهارت‌های لازم را فرا گرفته باشد، ندارد، لذا می‌توان مدارس تیزهوشان را به سمت مهارت آموزی سوق داد در غیر این صورت سودی برای استان نخواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه آموزش برای انجام کار است، افزود: آموزش برای کار است نه اخذ مدرک و این مساله مهم را باید یاد گرفت لذا آموزش ابتدایی و آموزش حین کار باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: توسعه هر شهرستان با دیگر شهرستان ها متفاوت است لذا نباید نسخه‌ای واحد برای حل مشکلات همه تجویز کرد و نیاز است برای هر منطقه نسخه بومی ارائه شود چون ارائه نسخه ملی به درد ما نمی‌خورد و حال ما را خوب نخواهد کرد.
۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =