صحبت صادقانه با مردم مهمترین راهکار تقویت مقاومت است

تهران-ایرنا- نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین راهکار عبور از شرایط فعلی صحبت صادقانه با مردم تشویق آنها به مقاومت است.

«علی ابراهیمی» عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره مواجهه و عبور از شرایط کشور و مقابله با فشارهای بیرونی به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین راهکار در شرایط فعلی صحبت صادقانه تر با مردم، و گام دوم برچیدن فساد از ساختار اقتصادی و رانت است.

وی با بیان اینکه ما باید در راستای عدالت قدم برداریم و سرمایه اجتماعی را احیا کنیم، گفت: مردم زمانی ببینند این فشار برای همه اقشار هست به هر شکلی شده همراهی خواهند کرد، اما وقتی ببینند این فشار فقط بر اقشار خاصی وارد می‌شود ممکن است همراهی نکنند. ما اگر در اقتصادمان شفافیت ایجاد کنیم، به شکلی نوع حمایتمان از مردم را تغییر داده‌ایم و این می‌تواند خیلی به کشور کمک کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه فساددر سایه یارانه در اقتصاد ایران رشد کرده، گفت: یارانه کالاها و حامل‌های انرژی باید حذف و هزینه‌اش را برای کمک به زندگی مردم هزینه کرد تا آنها بتوانند این شرایط سخت را تحمل کنند. نمی‌شود همینطور به مردم گفت تحمل کنید و هیچ فکری هم برایشان نکرد.

نماینده مردم شازند در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین به مسئله تحریم‌های نفتی اشاره کرد و گفت: باید به سمتی برویم که وابستگی کمتری به نفت داشته باشیم. عمده درآمدهای ما یا از محل نفت و یا صادرات غیر نفتی مانند پتروشیمی است که الان مورد هدف تحریم‌ها قرار گرفته‌اند. در این میان محصولات کشاورزی یکی از مباحثی است که می‌تواند وابستگی به نفت را کاهش دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به آسیب پذیری کشور در سال‌های اخیر و لزوم آسیب شناسی آن، گفت: ما باید بدانیم که کجا اشتباه کردیم؟ آنجایی که فرصت سرمایه گذاری مشترک با سایر نقاط دنیا در کشورمان فراهم بود، با ارعاب، منفی بافی و تهمت‌های مکرر اجازه حضور کشورهای دیگر را در ایران ندادیم و امروز به علت عدم ایجاد منافع مشترک با دیگر نقاط دنیا آسیب پذیر شده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =