نیازمند نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: خوشبختانه شاهد اجرای برنامه های شهرداری های کلان شهرها و مراکز استان ها، شهرهای میانی و کوچک و حتی دهیاری ها در زمینه توسعه حمل و نقل پاک و توسعه پیاده راه ها و ترویج دوچرخه سواری با هدف انسان محوری و جایگزینی این موضوع به جای خودرو محوری هستیم.

به گزارش سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، مهدی جمالی نژاد که عصر سه شنبه در نهمین جلسه پویش حمل و نقل پاک شهرداری ها در وزارت کشور سخن می گفت، افزود: خوشبختانه شاهد توجه به ابعاد گوناگون سالم سازی محیط زیست و راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی در افکار عمومی و مراکز علمی و پژوهشی و ساکنان شهرها هستیم که انتظارات از مدیریت شهری را در این حوزه بالا برده است.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه محیط زیست امانت الهی است و در حفظ و حراست آن همگان مسئول هستیم، تصریح کرد: یکی از راهکارهای این مبحث، توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور در راستای برقراری تعادل های زیست محیطی است ولی فعالیت ها و برنامه های صورت گرفته قطعاً کافی نیست و تنوع و افزایش کمی و کیفی برنامه ها و تداوم اقدامات ضروری است.
جمالی نژاد با اشاره به دلسوزی افرادی که دغدغه اکوسیستم سالم و هوای پاک و حفظ طبیعت و محیط زیست دارند، در ادامه این پرسش را مطرح ساخت که چرا با وجود ساخت بزرگراههای متعدد، خیابان سازی، تقاطع های همسطح و غیر هم سطح هنوز هم در شهرها دچار آشفتگی ترافیک و افزایش آلودگی های زیست محیطی هستیم؟ و گفت: در این حوزه نیازمند گفتمان جدید و نگاه نو در شهرداری ها و روش های جدید اداره شهر توسط دست اندرکاران مدیریت شهری هستیم.
وی اعضای پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری ها را سفیران این عرصه در شهرهای کشور ذکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این جریان می تواند شهرهای کشور را در برابر مشکلات این عرصه واکسینه کند.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور افزود: ظرفیت های خوبی در شهرها برای ترویج حمل و نقل پاک وجود دارد که مدیریت شهری باید با هوشمندی و برنامه های کاربردی از آنها استفاده کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =