پنتاگون رقم کمک به اوکراین را به ۱.۵ میلیارد دلار رساند

نیویورک- ایرنا- وزارت دفاع آمریکا با اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار دیگر به عنوان کمک به نیروهای مسلح اوکراین، رقم کمکهای خود را به این کشور به ۱.۵ میلیارد دلار رساند.

‌وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که در نظر دارد ۲۵۰ میلیون دلار برای همکاریهای امنیتی در اختیار اوکراین قرار دهد تا برای آموزش اضافی، تجهیز و تلاش های مشورتی در ساخت ظرفیت نیروهای مسلح اوکراین استفاده شود.

با تکرار روابط دیرینه آمریکا و اوکراین، اختصاص این مبلغ کمک امنیتی آمریکا به اوکراین را از سال ۲۰۱۴ تا کنون به یک و نیم میلیارد دلار خواهد رساند.

بر اساس این بیانیه، صندوق های جدید، تجهیزات لازم را برای حمایت از برنامه های آموزشی و نیازهای عملیاتی فراهم می کند که شامل توانایی های ارتقا در آگاهی از وضعیت دریایی و عملیات ها به عنوان بخشی از تلاش های ایالات متحده برای افزایش پشتیبانی از نیروی دریایی اوکراین می شود.

تجهیزات مورد نظر هم در این بیانیه تفنگ های تک تیرانداز، پرتابگر نارنجک، رادارهای ضد توپ، فرماندهی و کنترل، رهگیر جنگ افزارهای الکترونیکی و ارتباطات امن، حمل و نقل نظامی، دید در شب و درمان های پزشکی نظامی اعلام شده است.

این همکاری امنیتی پیشرفت مداوم اوکراین را در تصویب اصلاحات اساسی نهادهای دفاعی به منظور هماهنگ سازی معماری امنیت ملی اوکراین با اصول اروپا-اقیانوس اطلس امکان پذیر می سازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =