کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی مورد تاکید است

قم – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی مورد تاکید است گفت: فضای مجازی به عنوان یک زیست بوم جدید انسانی و ملی همواره مورد توجه بوده و با درک اهمیت آن، سالانه شاهد رشد توجه به این حوزه در کشور هستیم.

سید عباس صالحی عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح «دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال» در قم در گفت و گو با خبرنگاران، توجه به کسب و کارهای فرهنگی را از جمله ویژگی های این نمایشگاه دانست و افزود: ایجاد ارتباط میان تولید محتوای فرهنگی با حوزه های اقتصادی و کسب و کار موجب پایداری بیشتر تولید محتوا در این فضا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به دنبال ایجاد هم افزایی میان شرکت ها و تولیدکنندگان بزرگ محتوا در فضای مجازی است، ادامه داد: این نمایشگاه تخصصی فرصتی در اخنتیار تولیدکنندگان مختلف فعال در حوزه فضای مجازی کشور ایجاد کرده است تا با ایجاد هم افزایی منجر به تولید محتوای مشترک شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری این دوره از نمایشگاه برای نخستین بار در مکانی به جز تهران افزود: برگزاری این نمایشگاه در قم با توجه به ظرفیت های خاص دینی و فرهنگی این استان دارای معنای چندگانه است که یکی از آنها، نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت های تمام استان های کشور می‌باشد.

صالحی، قم را پایگاه دین و نظام دانست و گفت: حوزه علمیه و شهر قم به عنوان نقطه تاسیس انقلاب در گام اول، می‌توانند سهم به سزایی در گام دوم انقلاب با توجه به زیست بوم جدید ناشی از فضای مجازی داشته باشد.

دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال، عصر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های قم آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه بیش از ۵۰ کسب و کارهای بزرگ فضای مجازی کشور حضور دارند.

کسب و کارهای بزرگ فضای مجازی کشور، تلویزیون‌های تعاملی مبتنی بر اینترنت، فروشگاه‌های مجازی، نرم افزارهای خبری، پلتفورم های مبتنی بر آموزش و همچنین تولیدکنندگان محتوا از جمله حاضران در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه پس از چهار روز فعالیت، ۳۱ خرداد ماه جاری به کار خود پایان می‌دهد.

۷۴۰۴/ ۱۱۷۵ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =